COMODO blokuje COD Warzone. Problem z plikiem ntdll.dll

Witam serdecznie,
W bardzo dużym skrócie po ostatniej aktualizacji gry Call of Duty Warzone wielu graczy na świecie ma problem z uruchomieniem jej. W moim przypadku jest to samo. Gra się po prostu nie włącza. W dzienniku zdarzeń mam:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: ModernWarfare.exe, wersja: 1.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x607b3ff1
Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 10.0.19041.928, sygnatura czasowa: 0x9bed63d6
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x000000000002a9c0
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2b44
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d7393513d6f8f6
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\Call of Duty Modern Warfare\ModernWarfare.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll
Identyfikator raportu: c5763d22-bb7c-4622-8de0-9e3418cedc89
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: 
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: 

Próbowałem naprawić to różnymi metodami poprzez reinstalację sterowników od karty graficznej, directX, netframework. Wszytko to nie pomogło.
Wyłączyłem też wszystkie funkcje COMODO i też aplikacja nie chciała się uruchomić. Kiedy jednak odinstalowałem COMODO to Warzone działał bez zarzutu. Zatem problem jest w samym COMODO. Niestety póki co zmiana COMODO nie wchodzi w grę, więc chciałbym was prosić o pomoc w identyfikacji bezpośredniej przyczyny oraz ustawienie COMODO tak, by jednak Warzone się uruchamiał.
Do tej pory upewniłem się, że gra ma udzielony dostęp do internetu oraz wyłączyłem wykrywanie wstawiania kodu dla warzone i jego launchera. To nie pomaga. Można zrobić coś więcej?

1 polubienie

W ramach dalszego troubleshootingu wyszło na jaw, że to jedynie osobny komponent Comodo Security Shopping w jakiś sposób podobno interferuje z jakimś nowym system płatności w grze. Zatem Comodo Internet Security jest zainstalowane ale zawsze jak chcę grać, to muszę mieć odinstalowane Comodo Security Shopping.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.