Comodo/cmdagent.exe robi ukryte skanowanie którego nie chce

Witam. Słyszałem że ten straszny cmdagent.exe

cmdagent.png

można wyłączyć bo to jest defense+. No i go wyłączyłem i wyłączyłem nawet całkowicie tego defense+ a jednak po uruchomieniu kompa mam 10 min zamuły. Domyślam się że to jakieś ukryte skanowanie. Jak sobie z tym poradzić? Wolałbym nie rezygnować z tego pakietu.

PS. Skrin robiony “po fakcie”. Wiadomo że CPU na 50% a szczytowe zużycie pamięci ponad 188Mb.

Źle słyszałeś, a skorzystanie z Google tak bardzo nie boli.

“Wyłączenie” głównej usługi programu nie jest rozsądnym posunięciem, chociaż mam olbrzymie wątpliwości, czy rzeczywiście wyłączyłeś usługę Comodo, skoro jej proces jest widoczny w Menedżerze zadań. Może byłoby warto opisać dokładnie co rozumiesz, pod pojęciem wyłączenia?

Skoro uważasz, że cmdagent.exe jest “straszny”, to po co instalujesz Comodo i jeszcze chcesz go używać?

Comodo umożliwia całkowite wyłączenie funkcji Defense+.

Defense+ >>> Ustawienia Defense+ >>> karta Ogólne -> zaznaczasz pole wyboru Wyłącz Defense+ całkowicie i restartujesz komputer.

No dobrze, nie chodzi mi o wyłączenie głównej usługi jako takiej tylko zrobić coś żeby mi nie zamulało kompa po jego włączeniu. Pod hasłem zamulania kompa rozumiem 10 minut rżnięcia dysku, zużycia procka i pamięci przez w/w agenta.

Defense+ wyłączony całkowicie: SKRIN

Używam comodo bo jest freeware, jest dla mnie dobry, można go porządnie skonfigurować i tylko z tym ostatnim jak widać mam drobny problem.

Sheaker , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Antivirus >>> Ustawienia skanera >>> zakładka -> Skaner rezydentny

Wykonaj zrzut ekranu tego okna.

Takiej zakładki nie mam. Jest skanowanie w czasie rzeczywistym, skanowanie ręczne, zaplanowane skanowania i cośtam jeszcze. Z dwóch pierwszych skrin:

SKRIN

Sheaker , nie korzystam z tego antywirusa, ale czy nie ma go przypadkiem w Harmonogramie?

Start>panel sterowania>Zaplanowane zadania i usuń zadania Comodo

Na tej stronie masz opis konfiguracji Comodo. Poczytaj. Wyłączanie modułu D+ jest bez sensu. Jak Ci muli to już lepiej zrezygnuj z Comodo, pomyśl o czymś innym.

master_zonk6 is the winner. Chyba.

Rzeczywiście siedziały tam dwa skanowania co tydzień ustawione. A coś mi się kojarzy że jak komputer jest wyłączony to skanowanie jest robione przy pierwszej okazji zatem zaraz po włączeniu komputera. Trochę jednak dziwne że było to skanowanie ukryte. Dodatkowo nawet po aktywowaniu okienka comodo nigdzie nie było informacji że trwa jakieś skanowanie. Tak czy inaczej dzięki wszystkim.

Pozdrawiam!