Comodo - Czy istnieją alternatywne serwery aktualizacji?

Od kilku dni na dwóch moich komputerach Comodo nie chce się aktualizować. Dotyczy to zarówno całego programu jak i bazy sygnatur.

Sama strona http://www.comodo.com/ się otwiera ale nie działają na przykład:

https://forums.comodo.com/

http://downloads.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_installer.exe

W ustawieniach programu można wpisać alternatywne strony, z których Comodo pobiera aktualizacje. Domyślnie jest tam podane: http://download.comodo.com/. Problem w tym, iż ja takich nie znam.

@:Zrobił się bałagan w temacie. Dla zainteresowanych podaję inne serwery aktualizacji:

http://eu1.download.comodo.com/

http://us4.download.comodo.com/

U mnie Comodo zaktualizował się 7 minut temu.

Nie znam alternatywnych serwerów, ale teraz już chyba wszystko jest okej.

Dzięki za informację, dość istotną w simie. U mnie nie jest ok, problem się utrzymuje już dość długo. Aktualizacji nie mogę pobrać ani ręcznie ani automatycznie.

sprawdzałeś firewall’a / dns / plik hosts ? Próbowałeś reinstalacji z najnowszej instalki ? Comodo czasami ma takie odchyły po wejściu nowej wersji.

Może jakieś pliki programu uległy uszkodzeniu. Spróbuj ponownej instalacji. Najpierw jako naprawy pakietu, a jak nie pomoże, to odinstaluj program i zainstaluj ponownie. U mnie również Comodo aktualizuje się bez problemu.

Ok. zrobiłem parę testów więc mogę odpowiedzieć na pytania.

Pliki programu są ok. Przynajmniej tak pokazuje autodiagnoza Comodo. Przeinstalowywanie nie ma sensu ale o tym później.

Firewallem jest comodo i nie blokuje sam siebie przynajmniej na tyle na ile jestem w stanie to sprawdzić, DNS próbowałem bardzo różne, bez efektu. Hosts

Wykluczyłem też możliwość wystąpienia wirusów na komputerach w mojej sieci. Sprawdzane były logi i przeprowadziłem skanowanie za pomocą linuksowego Kaspersky Rescue Disk 13.05.2012. Dodam przy okazji, że problem nie dotyczy tylko stron Comodo ale jeszcze kilku różnych adresów w sieci, które wyglądają na przypadkowe. Sprawdzałem te adresy pod Linuksem i też nie działają. Dopóty, dopóki nie użyje się bramki proxy. Dziwne ale prawdziwe. Skąd wzięła się ta blokada? I pytanie poboczne: jak przekierować comodo na adres http://download.comodo.com/ przez proxy? Wiem, pytanie lamerskie ale nigdy nie byłem trollem, nigdzie mnie nie zbanowano i jakoś temat proxy mnie ominął :slight_smile: Z góry dzięki za podpowiedzi.

Skoro spod Linuksa również masz blokowane adresy, to uwagę powinieneś skierować na router.

Raczej na swoje ip. Zawsze możesz zapytać support. Co do twojego pytania: preferencje > połączenie

Mam Acces Pointa na 5GHz tzw mydelniczkę RDAA-81 z modowanym firmware. Nic tam w środku nie ma, firewall pusty, wszystko ustawione zgodnie z tym jak sobie życzy dostawca i zawsze działało. No chyba, że dostawca nawalił to wtedy internet całkiem siadał.

P.S. Co du tytułowych serwów aktualizacji to znalazłem taką notkę:

Ale czy one są prawidłowe, i skąd zostały wzięte tego już niestety się nie dowiedziałem.

Skoro końcówka comodo.com spróbuj, najwyżej nie zadziałają :slight_smile:

Wiem jak się tam dostać ponieważ sprawdzałem te alternatywne serwery aktualizacji.

@: Ok, już widzę te ustawienia proxy. Po wpisaniu jakiegoś afrykańskiego serwera baza wirusów ładnie się zainstalowała. Dzięki drobok za trafną podpowiedź. Zupełnie nie zrozumiałem z początku o co Ci chodzi :slight_smile: Przez to okienko przechodziłem setki razy i jakoś nie zakodowałem, że tam jest proxy… Problem z aktualizacją Comodo rozwiązany, ale nie rozwiązuje to mojego problemu z siecią.

Skoro spod Linuksa masz ten sam problem, to wina ustawień systemowych/programowych odpada. Ja bym spróbował połączyć się przez jakiś inny router/modem. To wykluczy (bądź potwierdzi) winę sprzętu. Jeśli się okaże, że problem wciąż występuje, wtedy skontaktowałbym się z adminem sieci / usługodawcą internetowym.

Może zmieniło ci się ip na jakieś zbanowane przez comodo :slight_smile:

Pożyczka niestety odpada, nie znam nikogo kto by był klientem sieci na 5GHz, dostawca ma serwis w innym mieście więc jazda po nowy AP wchodzi w grę tylko w ostateczności. To raczej nie jest jakiś ban ze strony comodo bo nie działają też inne strony, na przykład http://www.magiciso.com/ Z ciekawości zapytam, czy u dostawcy może wystąpić taki błąd czy to by było działanie celowe, jeśli tak to po co? Wstępna diagnostyka

404.png

Co właściwie powoduje wpisanie tu serwera proxy. Ta zmiana dotyczy tylko aktualizacji Comodo, czy całego ruchu sieciowego?

Połączeń używanych przez comodo. Jeśli ktoś snifuje to proxy, to może przechwycić te wysłane do skanowania przez comodo :slight_smile:

Dodane 22.05.2012 (Wt) 16:19

To jest jawnie imposible.

Kto ci je sprawdził ? Daj je tutaj, OTL + mam + dr web

Co to jest mam? Dr web sprawdzałem na samym początku jeszcze zanim zacząłem w tym grzebać i nic nie wykazał, nawet adware. Temat prowadziłem tutaj są tam logi OTL i GMER możesz zaglądnąć do nich, ale nic w nich nie ma, mam zaufanie do tamtego forum jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Obserwowałem działalność Picasso jeszcze na Search Engines, czasem tam wchodziłem żeby łyknąć trochę wiedzy a ona była autorską większości postów. Dziewczyna ma spore zacięcie do tej roboty :slight_smile: i jedyne w swoim rodzaju podejście. Powoli skłaniam się do przekonania, że to mój dostawca daje regularne ciała w kwestiach dotyczących sieci i chcę napisać mu jakiegoś maila z pogróżkami ale muszę wiedzieć dokładnie na czym stoję. Ponieważ w przypadku jakichkolwiek problemów zwalają winę na sprzęt albo oprogramowanie klienta nie mając pojęcia ani o jednym ani o drugim.

Ogólnie dziwna sprawa. Bardziej bym na to ip stawiał. Może zbanowali cię na większej ilości stron. Może poprzedni komputer był zombie :slight_smile:

Na kompie używany jest Firefox. Wszystkie ustawienia standardowo. Dragon nie ruszany wcale.

@ nie zdziwił bym się jak by tak było. Jak mam w takim razie rozmawiać z dostawca? Kontakt telefoniczny z obsługa to oczywiście padaka i porady w stylu “zrestartuj AP”

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Jak ustawić proxy globalnie, dla całego kompa, takie jak ustawiłem dla samego Comodo lub jeszcze lepiej, jak ustawić je dla całej sieci?

Panel sterowania > połączenia sieciowe i internetowe > opcje internetowe > ogólne

Jeśli wiesz jakie ip miałeś kiedyś (może nawet admin dp ci pomoże), mógłbyś sprawdzić czy ci się ono zmieniło :slight_smile:

Gdy byłbyś tego pewien, dzwonisz i mówisz “W związku z państwa zmiennym ip, otrzymałem adres zablokowany na kilku używanych przeze mnie stronach, więc proszę o jego zmianę.” I to powinno wystarczyć.

Ok, załatwione. Ustawiłem proxy w opcjach internetowych i strony, które wcześniej się nie otwierały teraz się otwierają. Rozwiązanie jest jednak połowiczne ale póki co wiem przynajmniej, że mogę obejść problemy dostawcy i zanim się sprawa rozwiąże można normalnie korzystać z netu. Spostrzeżenie - niektóre strony typu “show IP” pokazują IP mojego dostawcy, a inne proxy,które ustawiłem, proxy jest oznaczone jako Typ HTTPS , Anonymity High +KA znaczy to, że serwer proxy wcale nie gwarantuje anonimowości tak jak to się zwykle sugeruje. Ta strona pokazuje oba IP i wszystkie dane dostawcy: http://en.dnstools.ch/show-my-ip.html Dodatkowo Gogle patrzy na mnie nieprzychylnym okiem :wink:

Pozostaje ostanie pytanie, jak ustawić proxy globalnie dla całej sieci?