Comodo firewall -aktywacja

wgrałem wczoraj najnowszą wersję comodo firewall 2.4.18.184.nie wiem jak ja to zrobiłem bo dostałem dwa kody aktywacjne.Problem z tym że nie wiem co z nimi zrobić.Siedziałem całą noc i przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.Gdzie i w jaki sposób wpisać ten kod?Niestety nie znam angielskiego a z tłumaczeń nic mi nie wychodzi.Proszę kogoś o w miarę zrozumiałą pomoc(jestem starszym facetem mało znającym się na komputerach)Dzięki z góry

Comodo firewall nie wymaga rejstracji. Jest darmowy z dożywotnią licencją. Możliwe, że na poczatku instalacji podałeś mail, ale ma on znaczenie w przypadku gdy chcesz wnosić “uwagi” dla autorów. Nie pamiętam dokładnie do czego jest ten kod, może to login do konta na stronie Comodo ale napewno nie trzeba go rejestrować (w starszych wersjach było to wymagane teraz już nie).

dzięki hashimoto za odpowiedż być może nie trzeba nic robić ale z opisu i z emaila który dostałem wynika jakby inaczej.Oto ten mail:"Activation Code: ble8blr8ble8

  1. Ensure you are connected to the Internet.

  2. Start Comodo Firewall.

  3. Enter your Activation Code at the welcome dialog. We advise you to copy

(ctrl+c) and paste (ctrl+v) the code directly into the field to avoid typing

errors. Next click the ‘Activate’ button.

  1. Comodo Firewall will then use your Internet connection to contact the Comodo

website.

  1. After your Activation Code has been authenticated, Comodo Firewall will

download and automatically install your license.

You can also access the activation screen at any time by selecting the “About”

tab then “Update License”.

If you need further assistance with license activation, please visit the

following link:

https://support.comodo.com/index.php?_m … icleid=507"

http://www.personalfirewall.comodo.com/ … country=PL

To mój hula jeszcze na starych zasadach…

ja już byłem na tej stronie z tego co si ę doczytałem to trzeba skonfigurować internet explorer,np wywołanie -netmeeting a żeby uruchoić neetmeting to mi wyskakuje że muszę uruchoić msn którego odinstalowałem za poradą znajomych.i jeszcze tam kilka opcji trzeba zmienić ale ja nie wiem czy jeśli to zrobię to mi się pokaże takie okno jak u nich comodo firewall activation code…bo w moim comodo w żaden sposób nie mogę takiego okna znależć czy wygenerować.teraz wyjeżdżam na urlop,wrócę po 8 czerwca może do tej pory Ty albo ktoś inny wyjaśni mi ten problem?

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 0:03

do hashimoto ***,chyba znalazłem od wersji 2.4 nie aktywuje się !?na tej stronie co jest instrucja dużymi literami dlatego trudno zauważyć jest napisane:

“Note: This applies to the firewall prior to version 2.4 (Firewall Pro)” tylko po co przysyłają te kody i instrukcje skoro chyba wjedzą że mam wersję2.4 bo jak ściągałem to dałem emaila a oni na tego emaila wysyłają mi takie rzeczy?Czołem

Ja mam jedną z ostatnich wersji (zainstalowałem jakieś 1,5 miesiąca temu) i nie musiałem nic rejestrować.

Wiem, że przy instalacji “pytali” się o e-mail ale pominąłem ten krok. Możliwe, że teraz trzeba…nic strasznego, założyć tymczasowy e-mail i tyle.

PS Choć z tego cytatu wynika, że dotyczy wcześniejszych…albo coś źle zrozumiałem.

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 15:48

Comodo

Version: 2.4.18.184, Database Version: 3.0, Subscription Validity: Lifetime, License Type: Full

Taką wersję ja mam i jej nie rejestrowałem.