Comodo firewall - do czego służy Tryb gry i połączenie Comodo Firewall z Avast! Free Antivirus

Witam. dopiero przesiadłem się na tego firewalla a jestem zielony w tych tematach i potrzebuję waszej pomocy

Do czego służy “Tryb gry” 

 

Czy ten program nie ma w sobie jakichś dodatkowych antywirusów czy coś podobnego ? Pytam bo razem z comodo firewall  używam antywirusa Avast! Free Antivirus a nie chciałbym niepotrzebnie obciążać systemu.

I co warto zmienić ( biorąc pod uwagę posiadanie tych dwóch programów) w ustawieniach Comodo żeby niepotrzebne rzeczy powyłączać ?

wiking78

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Program w trybie gry jest nadal aktywny i zabezpiecza system tak samo jak w tym trybie wyłączonym tylko nie wyświetla żadnych powiadomień, które mogły by przeszkadzać w graniu.

Firewall to firewall, nie ma żadnych elementów antywirusa.

Od siebie dodam, że lepiej używać darmowy Comodo Internet Security Premium zamiast tych dwóch przez Ciebie używanych programów - mniej obciąża system niż Avast

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Internet-Security-Premium,Program,Windows,12952.html

Czyli to że ta ikona w programie zmienia się z zielonej “ZABEZPIECZONY” na niebieską “Tryb gry” to nie szkodzi ? firewall i tak dalej chroni/blokuje tak jak w trybie “ZABEZPIECZONY” ?

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem powyżej (nie ma sensu abym to ponownie pisał) i będziesz miał odpowiedź.