Comodo Firewall-ochrona proaktywna-wysypuje system

Najnowsza wersja comodo firewall ze strony producenta ,instalowana w 3 opcji czyli pełnej ochrony proaktywnej powoduje crash windowsa ,sprawdzone na 2 komp.,napewno wolnych od wirusów(Avast).

Nadmienię ,że nie chodzi tu o Comodo Antywirus(bo takowy też istnieje),bo wiadomo ,że na 1 komp. może być zainst. tylko 1 antywir.

zainstaluj jako Optymalna ochrona i po problemie. Za dużo okien dialogowych i dlatego

A może Avast ci go blokuje i to powoduje wysypy…

Co do twierdzenia że można mieć tylko 1 antyvira to bzdura, jak będziesz mieć kilka to mogą wykrywać wirusy jeden w bazach innego ale przy odpowiedniej konfiguracji nie będzie z nimi problemów.

Co innego z firewallami one mogą już być bardziej nieprzewidywalne jeśli jest ich kilka.

Oczywiście ,że comodo sie gryzie z avastem,powodując zwiechy windy,ale zanim do tego doszedłem…

Najpierw podejrzewałem nowo zakupioną płytę główną.

Nie wiedziałem co jest grane.Szukałem przyczyny w zainstalowanych aplikacjach.Bacznie obserwowalem zachowanie systemu i momenty unieruchomienia.

Pewności nabrałem ,gdy na innym komp. też zainstalowałem nowe comodo,momentalnie zwiecha.Wniosek jeden -przyczyną jest firewall comodo ( konflikt z avastem),dodam instalacja firewalla w wresji najbardziej rozbudowanej(podczas instalacji comodo mamy do wyboru 3 opcje).

Jestem pewien,że każdy kto posiada nowego avasta i zainstaluje nowe comodo firewall(w wersji rozbudowanej)zaliczy unieruchomienie windowsa xp, natychmiast albo póżniej.

u mnie tak się nie dzieje mam zainstalowanego avasta 6 free antivirus oraz Comodo Personal Firewall 2011.5.5.195786.1383 .TEGO COMODO PERSONAL FIREWALLA 5.5.195786.1383 Z OCHRONĄ PRO AKTYWNĄ .DODAM TYLKO JEDNO ŻE NALEŻY PO INSTALACJI COMODO PERSONAL FIREWALL 5.5.195786.1383 OD RAZU DODAĆ GO DO LISTY WYKLUCZEŃ SKANOWANIA avast! 6 free antivirus I SYSTEM WTEDY PRZY OCHRONIE PROAKTYWNEJ NIE BĘDZIE SIĘ WYSYPYWAĆ I SYPAĆ .to jest moja osobista dobra rada aby uniknąć zawieszeń Windows należy dodać cały folder w C/program Files /Comodo/comodo Personal Firewall oraz folder C/Documents and Settings/all Users /Dane Aplikacji/Comodo/Comodo Personal Firewall .te foldery dodać do wykluczeń skanowania antywirusa avast! 6 free antivirus .oraz żeby system nie wysypywał dodatkowo przed instalacją Comodo.Personal Firewall 20111.5.5.195786.1383 OBOWIĄZKOWO !!

To jest częściowo prawda.Nawet jeśli każdemu dodasz do wykluczeń bazy innego, żeby ich nie wykrywał, to możesz tylko przy jednym z nich mieć włączoną osłonę rezydentną.Inaczej może dojść do kolizji.Pozatym jest jeszcze jeden problem.Instalatory niektórych antywirusów np.Kaspersky sprawdzają, czy na komputerze nie ma innego antywirusa, i w przypadku wykrycia, blokują instalację dopóki inny antywirus nie zostanie usunięty.

Comodo Personal Firewall 2011 5.5.195786.1383 wydany dnia 4 lipca 2011 roku nie wysypuje już w ogóle Systemu przy aktywowanej ochronie proaktywnej .tą najnowszą wersję Comodo Firewall 5.5.195786.1383 można używać wraz z antywirusem Avast Antywirus 6.0.1289 (zarówno z wersją free jak i pro.-jest to obojętne jakiego avasta antywirusa się używa czy darmowego czy płatnego .)oraz skanerem antywirusowym Malware Bytes anti-malware 1.51.2.1300 -( free lub pro) .wraz z ochroną proaktywną w naszym Comodo Personal Firewall 2011 5.5.195786.1383 :slight_smile: bez obaw Comodo Firewall 5.5 jak i nowsza przyszła wersja już systemu nie wysypie :slight_smile: nawet przy używaniu jednocześnie z antywirusem avast 6.0… :slight_smile:

Dodane sobota, 8 października 2011, 15:02

użytkownik stahurski napisał 1 kwietnia 2011tak :- Jestem pewien,że każdy kto posiada nowego avasta i zainstaluje nowe comodo firewall(w wersji rozbudowanej)zaliczy unieruchomienie windowsa xp, natychmiast albo póżniej.

To już aktualnie nie jest prawdą co napisał użytkownik #

że ten kto posiada nowego avasta 6.0 i Comodo Personal Firewall 2011 że zaliczy unieruchomienie Windowsa XP

natychmiast albo później .czyli że ochrona proktywna w Comodo Personal Firewall 2011 będzie wysypywać system przy zainstalowanym antywirusie Avast 6.0

Jest na to jedna rada wystarczy mieć zainstalowanego Comodo Personal Firewall 2011 5.5.195786.1383 wydanego dnia 4 lipca 2011 z zainstalowaną ochroną proaktywną-( czyli tą najbardziej rozbudowaną. ) oraz Antywirusa avast 6.0.1289 wydanego dnia 7.09 .2011 roku.wtedy to system w ogóle nie będzie się wysypywać przy aktywowanejochronie proaktywnej w Comodo Personal Firewall 2011 5.5195786.1383.i antywirusie Avast 6.

WYSTARCZY SIĘ TYLKO ZASTOSOWAĆ TEJ MOJEJ DOBREJ RADY CZYLI POSIADAĆ NAJAKTUALNIEJSZE WERSJE W/W PROGRAMÓW CZYLI FIREWALLA COMODO I ANTYWIRUSA AVAST 6.0

benek , po co odkopujesz temat sprzed trzech miesięcy?