Comodo Firewall-ochrona proaktywna-wysypuje system

(Stahurski) #1

Najnowsza wersja comodo firewall ze strony producenta ,instalowana w 3 opcji czyli pełnej ochrony proaktywnej powoduje crash windowsa ,sprawdzone na 2 komp.,napewno wolnych od wirusów(Avast).

Nadmienię ,że nie chodzi tu o Comodo Antywirus(bo takowy też istnieje),bo wiadomo ,że na 1 komp. może być zainst. tylko 1 antywir.

(Danielm86) #2

zainstaluj jako Optymalna ochrona i po problemie. Za dużo okien dialogowych i dlatego

(scripter1) #3

A może Avast ci go blokuje i to powoduje wysypy...

Co do twierdzenia że można mieć tylko 1 antyvira to bzdura, jak będziesz mieć kilka to mogą wykrywać wirusy jeden w bazach innego ale przy odpowiedniej konfiguracji nie będzie z nimi problemów.

Co innego z firewallami one mogą już być bardziej nieprzewidywalne jeśli jest ich kilka.

(Stahurski) #4

Oczywiście ,że comodo sie gryzie z avastem,powodując zwiechy windy,ale zanim do tego doszedłem...

Najpierw podejrzewałem nowo zakupioną płytę główną.

Nie wiedziałem co jest grane.Szukałem przyczyny w zainstalowanych aplikacjach.Bacznie obserwowalem zachowanie systemu i momenty unieruchomienia.

Pewności nabrałem ,gdy na innym komp. też zainstalowałem nowe comodo,momentalnie zwiecha.Wniosek jeden -przyczyną jest firewall comodo ( konflikt z avastem),dodam instalacja firewalla w wresji najbardziej rozbudowanej(podczas instalacji comodo mamy do wyboru 3 opcje).

Jestem pewien,że każdy kto posiada nowego avasta i zainstaluje nowe comodo firewall(w wersji rozbudowanej)zaliczy unieruchomienie windowsa xp, natychmiast albo póżniej.

(system) #5

u mnie tak się nie dzieje mam zainstalowanego avasta 6 free antivirus oraz Comodo Personal Firewall 2011.5.5.195786.1383 .TEGO COMODO PERSONAL FIREWALLA 5.5.195786.1383 Z OCHRONĄ PRO AKTYWNĄ .DODAM TYLKO JEDNO ŻE NALEŻY PO INSTALACJI COMODO PERSONAL FIREWALL 5.5.195786.1383 OD RAZU DODAĆ GO DO LISTY WYKLUCZEŃ SKANOWANIA avast! 6 free antivirus I SYSTEM WTEDY PRZY OCHRONIE PROAKTYWNEJ NIE BĘDZIE SIĘ WYSYPYWAĆ I SYPAĆ .to jest moja osobista dobra rada aby uniknąć zawieszeń Windows należy dodać cały folder w C/program Files /Comodo/comodo Personal Firewall oraz folder C/Documents and Settings/all Users /Dane Aplikacji/Comodo/Comodo Personal Firewall .te foldery dodać do wykluczeń skanowania antywirusa avast! 6 free antivirus .oraz żeby system nie wysypywał dodatkowo przed instalacją Comodo.Personal Firewall 20111.5.5.195786.1383 OBOWIĄZKOWO !!

(kuba3351) #6

To jest częściowo prawda.Nawet jeśli każdemu dodasz do wykluczeń bazy innego, żeby ich nie wykrywał, to możesz tylko przy jednym z nich mieć włączoną osłonę rezydentną.Inaczej może dojść do kolizji.Pozatym jest jeszcze jeden problem.Instalatory niektórych antywirusów np.Kaspersky sprawdzają, czy na komputerze nie ma innego antywirusa, i w przypadku wykrycia, blokują instalację dopóki inny antywirus nie zostanie usunięty.

(system) #7

Comodo Personal Firewall 2011 5.5.195786.1383 wydany dnia 4 lipca 2011 roku nie wysypuje już w ogóle Systemu przy aktywowanej ochronie proaktywnej .tą najnowszą wersję Comodo Firewall 5.5.195786.1383 można używać wraz z antywirusem Avast Antywirus 6.0.1289 (zarówno z wersją free jak i pro.-jest to obojętne jakiego avasta antywirusa się używa czy darmowego czy płatnego .)oraz skanerem antywirusowym Malware Bytes anti-malware 1.51.2.1300 -( free lub pro) .wraz z ochroną proaktywną w naszym Comodo Personal Firewall 2011 5.5.195786.1383 :slight_smile: bez obaw Comodo Firewall 5.5 jak i nowsza przyszła wersja już systemu nie wysypie :slight_smile: nawet przy używaniu jednocześnie z antywirusem avast 6.0... :slight_smile:

-- Dodane sobota, 8 października 2011, 15:02 --

użytkownik stahurski napisał 1 kwietnia 2011tak :- Jestem pewien,że każdy kto posiada nowego avasta i zainstaluje nowe comodo firewall(w wersji rozbudowanej)zaliczy unieruchomienie windowsa xp, natychmiast albo póżniej.

To już aktualnie nie jest prawdą co napisał użytkownik #

że ten kto posiada nowego avasta 6.0 i Comodo Personal Firewall 2011 że zaliczy unieruchomienie Windowsa XP

natychmiast albo później .czyli że ochrona proktywna w Comodo Personal Firewall 2011 będzie wysypywać system przy zainstalowanym antywirusie Avast 6.0

Jest na to jedna rada wystarczy mieć zainstalowanego Comodo Personal Firewall 2011 5.5.195786.1383 wydanego dnia 4 lipca 2011 z zainstalowaną ochroną proaktywną-( czyli tą najbardziej rozbudowaną. ) oraz Antywirusa avast 6.0.1289 wydanego dnia 7.09 .2011 roku.wtedy to system w ogóle nie będzie się wysypywać przy aktywowanejochronie proaktywnej w Comodo Personal Firewall 2011 5.5195786.1383.i antywirusie Avast 6.

WYSTARCZY SIĘ TYLKO ZASTOSOWAĆ TEJ MOJEJ DOBREJ RADY CZYLI POSIADAĆ NAJAKTUALNIEJSZE WERSJE W/W PROGRAMÓW CZYLI FIREWALLA COMODO I ANTYWIRUSA AVAST 6.0

(kuba3351) #8

benek , po co odkopujesz temat sprzed trzech miesięcy?