COMODO Firewall Pro - odinstalowany ale ciągle działa


(Eryk42) #1

Witam mój problem wygląda następująco: używałem dawniej Comodo firewall lecz zaczął mi szwankować (często komputer zawieszał). Odinstalowałem go i wyposażyłem się w Eset Smart Security (z wbudowanym firewall-em). Po zainstalowaniu ESS zapora regularnie 10 dni po zainstalowaniu przestaje działać. Po re-instalacji jest tak samo (10 dni chodzi i potem w oknie ESS pokazuje się komunikat "nie zdefiniowano trybu filtrowania"). Gdy wejdę w centrum zabezpieczeń , w oknie zapora widnieje komunikat "Program COMODO firewall pro jest obecnie włączony". Proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem co zrobić.


(Esspero231) #2

Spróbuj usunąć pozostałości Jv16 Powertools. Jeśli nie pomoże, można spróbować zainstalować Comodo jeszcze raz i wtedy ponowić dezinstalację.


(Adasbimbajs) #3

a może nie zrestartowałeś komputera po odinstalowaniu.Po odinstalowaniu uruchom ponownie komputer.


(tores1977) #4

Dokładnie tak, tylko że musisz wpisy ręcznie pousuwać bo Jv16 Powertools je pominie ze względu na treść wpisu, miałem to samo, Jv16 Powertools pomoże Ci je zlokalizować, a trochę tego tam jest,


(Eryk42) #5

beztytuuoj7.th.png

Mam usunąć wszystkie te wpisy?


(StG 44) #6

(Eryk42) #7

A czy usunięcie tych wpisów w rejestrze nie wywoła żadnych problemów z Generic Host Process ani innych komplikacji ? Bo wiem ze kiedyś de-instalacja COMODO sprawiła problemy z działaniem internetu.


(StG 44) #8

Na wszelki wypadek utwórz kopię bezpieczeństwa i włącz przywracanie systemu .

Zresetowałeś Centrum zabezpieczeń ?

Korzystałeś z pomocy ESET NOD32 ?

http://www.eset.pl/pomoc/

:idea: