COMODO Firewall Pro - odinstalowany ale ciągle działa

Witam mój problem wygląda następująco: używałem dawniej Comodo firewall lecz zaczął mi szwankować (często komputer zawieszał). Odinstalowałem go i wyposażyłem się w Eset Smart Security (z wbudowanym firewall-em). Po zainstalowaniu ESS zapora regularnie 10 dni po zainstalowaniu przestaje działać. Po re-instalacji jest tak samo (10 dni chodzi i potem w oknie ESS pokazuje się komunikat “nie zdefiniowano trybu filtrowania”). Gdy wejdę w centrum zabezpieczeń , w oknie zapora widnieje komunikat “Program COMODO firewall pro jest obecnie włączony”. Proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem co zrobić.

Spróbuj usunąć pozostałości Jv16 Powertools. Jeśli nie pomoże, można spróbować zainstalować Comodo jeszcze raz i wtedy ponowić dezinstalację.

a może nie zrestartowałeś komputera po odinstalowaniu.Po odinstalowaniu uruchom ponownie komputer.

Dokładnie tak, tylko że musisz wpisy ręcznie pousuwać bo Jv16 Powertools je pominie ze względu na treść wpisu, miałem to samo, Jv16 Powertools pomoże Ci je zlokalizować, a trochę tego tam jest,

beztytuuoj7.th.png

Mam usunąć wszystkie te wpisy?

A czy usunięcie tych wpisów w rejestrze nie wywoła żadnych problemów z Generic Host Process ani innych komplikacji ? Bo wiem ze kiedyś de-instalacja COMODO sprawiła problemy z działaniem internetu.

Na wszelki wypadek utwórz kopię bezpieczeństwa i włącz przywracanie systemu .

Zresetowałeś Centrum zabezpieczeń ?

Korzystałeś z pomocy ESET NOD32 ?

http://www.eset.pl/pomoc/

:idea: