Comodo Firewall - Ustawienia

Czytałem (i to na tym forum) że ten firewall powinien dziennie wykrywać setki/tysiące włamań, mi wykrywa 0 na tydzień. Muszę więc go jakoś skonfigurować, żeby pojawiało się jak najmniej alertów, żeby nie blokował mi Bad Company 2 (i innych sieciówek) i żeby jak najmniej obciążał sieć i kompa przy jak największej wykrywalności. Od razu piszę że z całego pakietu zainstalowałem tylko firewalla i usunąłem konfiguracje Defence+ i ochronę proaktywną. Mój pakiet ochronny to Avast, Spybot S&D i Comodo Firewall.

otwórz główne okno>firewall>kreator ukrywania portów>zablokuj wszystkie przychodzące…>zakończ

Już nie potrzebuję firewalla bo włączyłem sprzętowy. Dzięki za pomoc.

Sprzętowy firewall w domowym routerze?

Włączony firewall z NAT w routerze przy dobrych ustawieniach jest w zupełności wystarczający, nie potrzeba jakiegoś innego firewalla.

krzysiekx , no pewnie. Router ma nawet HIPS :slight_smile: A i blokuje połączenia wychodzące :slight_smile:

No właśnie do tego zmierzam… Firewalle w routerach domowych pełnią całkowicie inna funkcję niż firewalle software’owe więc bez obrazy, ale skoro pytasz o konfigurację firewalla dla uzyskania większego bezpieczeństwa, to wątpię że takowe zapewni Ci firewall w routerze :slight_smile:

Różnica między programowym i sprzętowym firewallem jest taka, że sprzętowy blokuje ataki przed ich dokonaniem i nie ma wkurzających okienek. Tylko nie wiem czy włączyć SPI.

Jeśli posiadasz taki firewall to proszę bardzo. Cena? Od ok 4000 wzwyż (wysoko wzwyż). Ala pamiętaj, że sam firewall nie służy tylko po to żeby blokować ataki! Tak jak napisał kolega wyżej, ważne jest blokowanie ruchu wychodzącego i moduł host protection. Głównie o to teraz chodzi, a nie same “ataki”.

Chodziło mi o firewall w routerze. Rozumiem, że mam zainstalować Comodo z ochroną proaktywną i włączyć piaskownicę?

Jesli masz problemy z firewalem ustaw sobie blokowanie portów to znacznie moze Ci pomuc przed atakami DOS lub tym podbnymi

http://www.speedyshare.com/files/225064 … ewall…scr

Dlaczego mam dziwne wrażenie że chcesz mi zasyfić kompa? :stuck_out_tongue: Jeśli to rzeczywiście screen, a nie plik wykonywalny to daj go na http://www.imageshack.us.

Plik faktycznie jakiś głuptaczący, zapisany jako wygaszacz ekranu. Nie ważne. Wracając to tematu: możesz zainstalować Comodo, ale możesz zainstalować także Outpost Free (polecam). W rankingach Comodo wypada lepiej, ale produkt Agnitum bardzo dobrze się spisuje. Niestety nie powiem Ci dokładnie jak jest z modułami Comodo. Wiem tylko że można pobrać CIS i zainstalować sam firewall. Nie jestem przekonany że można zainstalować tylko firewall z modułem piaskownicy. Wydaje mi się, że moduł ten łączy się z całym pakietem, lub co najmniej z antywirusem :slight_smile: Ktoś potwierdzi?

A firewall w swoim routerze możesz zostawić poprawnie skonfigurowany, w niczym Ci to nie zaszkodzi. Pozdrawiam!

Właśnie zainstalowałem sam Comodo Firewall z piaskownicą, więc najwyraźniej się da. Gdyby tylko nie było tyle alertów (nawet na najniższej częstotliwości wyświetlania) i gdyby mi się same z siebie nie zmieniały reguły, to byłby to firewall idealny. Antywirusa nie polecam bo “bierze” bardzo dużo zasobów komputera (mojego by spowolnił o ok. 25%).