Comodo firewall zablokował porty gry online AA


(Stahurski) #1

Zainstalowałem Comodo firewall Pro i zaczęły się kłopoty.Taki kombajn bez spolszczenia nieżle komplikuje wszystko.Interfejs skomplikowany,mało przejrzysty.Nawet używając translatora ciężko dojść co jest trumf.Zapoznałem się z opisem z-mocno fragmentaryczny.Oczywiście jest to moja prywatna opinia.Comodo można ściągnąć z ,dobre programy> więc napewno powiecie ,że nie mam racji i Comodo jest super.

Ale zajmijmy się rozwiązaniem problemów.

Firewall blokuje mi porty gry online Americas Army.Tymczasowo dałem suwak na < disabled>>ale to nie jest rozwiązanie.

Avasta sobie dodałem do czyli zaufanych programów i mi go nie blokuje:

http://s2.zapodaj.net/60597671.jpg.html

Grę AA nie potrafię dodać:

http://s5.zapodaj.net/44931015.jpg.html-wyświetla komunikat

http://s5.zapodaj.net/98339912.jpg.html-tutaj widać jak blokuje AA

Co mam zrobić?


(Plati) #2

Dlatego ja używam Firewalla XP SP3 i Avirę.

Polecam ci odinstalowanie Comodo i zainstalowanie PC Tools Firewall Plus (wersja polska) - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... s+5.0.0.36


(Hexan) #3

Platinum - ja Ci polecam pisanie na temat, albo nie pisanie w ogóle.

Stahurski - 1) prawoklik na ikonę Comodo w trayu i wybierasz "custom policy mode".

2) otwierasz okno Comodo i idź do Firewall -> Advanced -> Network Security Policy. Zostaw tam tylko rzeczy typu przeglądarka, antywir, procesy systemowe.

Teraz po odpaleniu aplikacji firewall będzie pytać co ma być stale blokowane a co nie. Zezwolisz na AA i tyle. Po screenach widać, że zabrałeś się do sprawy od d...y strony. :lol:

Oczywiście Custom Policy Mode jest dla userów, którzy wiedzą co robią, więc ostrożnie. :slight_smile:


(Stahurski) #4

Przesunąłem suwak na.

W mam takie aplikacje:

http://s6.zapodaj.net/33239849.jpg.html

http://s6.zapodaj.net/89907474.jpg.html

I przyznam się ,że ta zakładka jest dla mnie nie zrozumiała.Jedne aplikacje są szare tak jakby nieaktywne ,a w kolorze czarnym aktywne?

Sześć opcji tej zakładki:add,edit,remove,move up,move down,purge nie wiem czym skutkują.Move up przesuwa zaznacząną aplikację w górę,ale co to zmienia?

Opcja -Add... - On the Application Rules tab this button allows the user to Add a new Application to the list then create it's policy. On the Global Rules tab it enables you to add and configure a new global rule using the Network Control Rule interface

Przetłumaczone translatorem-Na tabulatorze Reguł Podania ten przycisk pozwala użytkownika dodać nowe Podanie do listy wtedy utworzyć to jest polityką. Na Globalnym Rządzi tabulator, który to umożliwia ty dodać i skonfigurować nową globalną regułę używającą interfejs Reguły Kontroli Sieci

Dla mnie niezrozumiałe.

Nie umiem obsługiwać tej zakladki,zresztą innych także.


(Andgird) #5

@stahurski: Masz AA i PB na Web Browser, a powinieneś co najmniej mieć "Outgoing Only" o ile nie "Trusted Application". To po piewrsze. Po drugie problemem przy graniu przez sieć (np: wejściu na Twój serwer gry) może stanowić reguła "Block And Log IP In From Any To IP Any Where Protocol Is Any" w "Global Rules", która blokuje połączenia przychodzące. Wystarczy, że przerzucisz na "Allow" (przy MSFS X muszę tak robić).

Zastanawia mnie tylko, dlaczego masz w "Destination Address" adres 255.255.255.255 (ostatnią cyfrę zgaduję bo na fotce jej nie widać) czyli każdy komputer zamiast docelowego adresu serwera. Jakie masz ustawienia w "Global Rules" i czy jesteś za routerem?

PS: Problemy z poradnikiem, to wysłać e- mail :stuck_out_tongue_winking_eye: .


(Stahurski) #6

Sam sławny andgird-autor poradnika jest z nami.

Celnie i jednoznacznie namierzyłeś problem.Miałem AA i PB zaklasyfikowane jako ,prawidłowo jest np.czyli zaufana aplikacja.Poprawiłem i wszystka gra i buczy.Zaznaczyłem żądaną aplik. dałem przycisk(usuń) i kiedy pojawił się alert-zapytanie odhaczyłem prawidłowo zauf. aplik.Widać ,że Comodo nie ma dla kolegi Andgirda tajemnic.Tylko ten poradnik,szczerze przyznam ,że niewiele mi rozjaśnił.Napewno zadałeś sobie wiele trudu przy jego tworzeniu i chwała ci za to.Ale taki skomplikowany program jak Comodo nastręcza wiele trudności.W necie nic niema na temat Comodo,tak samo na forach.Ja spędziłem wiele godzin na rozgryzaniu tego firewalla.Przy okazji nieżle się wkurzałem.Przy okazji czasowo straciłem neta na drugim komp.-host-klient .Bardzo byłem zły na kolegę andgirda.Kompletnie nic nie kumałem z tego poradnika,chyba należę do opornych userów,ale wiek robi swoje.

Ale wracając do tematu ,teraz mam tak:

http://s1.zapodaj.net/51417962.jpg.html

http://s6.zapodaj.net/38737870.jpg.html

http://s6.zapodaj.net/46436602.jpg.html

http://s1.zapodaj.net/33551701.jpg.html

http://s2.zapodaj.net/23731105.jpg.html

Napewno mam jeszcze żle skonfigurowany firewall..Np.dlaczego pare plikacji mam tak sklasyfikowane i co oznacza custom policy?


(Andgird) #7

"Custom Policy" to nic innego jak reguły użytkownika czyli Twoje. Kiedy po ukazaniu się monitu klikasz od razu na "OK", to uzyskujesz właśnie taki wpis przy aplikacji. Używaj "Treat this application as".

Kolejna rzecz, to za dużo "Installer or Update". Jak już używasz "Treat this application as" a niczego nie instalujesz, to wybierasz albo "Trusted Application" albo "Windows System Application" (zależnie od tego, do której akurat opcji masz dostęp).

Można użyć "Purge" do wyczyszczenia listy ze starych plików, ale czasem zdarza się, że wywali wpis do nadal istniejącego programu (w moim przypadku jest to Eraser.exe) co wiąże się z wywołaniem monitu o dopuszczenie uruchomienia, albo nic nie zrobi. Lepiej ręcznie (CTRL+LPM aby zaznaczyć wszystkie pliki, które chcesz usunąć i "Remove'). Możesz też zmienić "Installer or Update na inny rodzaj dostępu (tu mimo wszystko odsyłam do swojej :twisted: strony: http://comodo.andgird.prohost.pl/?id=comodo4#nsp (ten opis o Thunderbirdzie)).

Osobiście po instalacji ręcznie usuwam wpisy do instalatora (ale nie wszystkie, niektóre zostawiam).

Dla plików PnkBstrA i PnkBstrB zmień na "Trusted...", bo one nie łączą się na porcie 80 tylko znacznie wyżej (ale jest to połączenie wewnętrzne komputera (localhost)).


(Stahurski) #8

Poustawialem jeszcze parę rzeczy,myślę ,że będzie teraz dobrze.

Wielie dzięki Andgird.