Comodo IceDragon: konfiguracja

Zainstalowałam sobie Comodo IceDragon, który bazuje na FF 57, bo chciałam mieć jedną bezpieczną przeglądarkę bez dodatków do wykonywania różnych płatności, przelewów itp., a przy okazji chciałam jednak potestować to nowe FF. Czy bez żadnych dodatków można ustawić, aby wyniki wyszukiwania w pasku adresu oraz zakładki i wszelkie odnośniki były otwierane w nowej karcie?
Dodam, że browser.search.openintab mam ustawione na true
I tak już całkiem na marginesie, jakby ktoś się orientował, czy da się zmienić język interfejsu na PL w tym IceDragon, bo niby ustawiłam tam polski i zainstalowałam polski słownik oraz pakiet językowy, a nadal mam po angielsku

Notes

  • about:config > browser.search.openintab: open search in current or new tab

  • about:config > browser.search.suggest.enabled: search suggestions visibility

  • it is possible to edit searches xml file to enable “clear input after search” and “revert to default engine after search”

  • search engines popup and search popup will use search boxes width

@krystian3w - dzięki za odpowiedź, ale nic z tego nie rozumiem :confused: Mógłbyś po polsku napisać, o co chodzi? Nie używam paska wyszukiwania, więc nie bardzo wiem, jak to się ma do mojego pytania… Sugestie i czyszczenie wyszukiwania też nie są mi do niczego potrzebne. Chcę tylko otwierać odnośniki, zakładki i wyniki wyszukiwania z paska nawigacji w nowej karcie i chciałabym to uzyskać bez dodatków

1 polubienie
  • do odnośników nowe eksperymentalne Mix Tab Plus:

    https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/tab-mix-plus-webextension/

    lub jakiś podobny co ma funkcje dla odnośników (jak chodzi o te na stronach www) - może być nawet jakiś funkcjonalny* skrypt dla greasemonkey / tampermonkey / violentmonkey.

    * - Funkcjonalny znaczy tyle, że odnośniki spoza domeny otwiera w nowej karcie a nie np. następną stronę w nowej - to się chyba da też ogarnąć w eksperymentalnym Mix Tab Plus.


  • Do zakładek przydałby się Firefox 60, tam czytałem że dodali opcje otwierania ich w nowej zakładce (ale nie wiem np. jaki to wpis w about:config albo czy jest to do aktywacji z ustawień do zaznaczenia).

  • browser.search.openintab - aktywuj sobie najlepiej ukryte pole wyszukiwania, pasek adresu niestety z tym wpisem nie jest powiązany w pełni. Albo ogarnąć to można na próbę z nowego Mix tab plus / New Tab from Location Bar .
    • opcjonalnie klikać w ikonkę google za każdym razem zamiast enter, wtedy wpis coś robi.
1 polubienie

Hmm, to chyba muszę zaczekać na v.60. Dodatków nie chcę w tej wersji instalować, jak już pisałam w pierwszym poście. Myślałam, że właśnie da się za pomocą about:config. Jeśli nie ma takiej opcji, to trudno. Nie wiedziałam, że to aż tak problematyczne.

Jedno zauważyłem że jak nie ukrywasz z paska adresu podpowiedzi i/lub wyszukiwarek, to ikonka wyszukiwarki po kliknięciu odczytuje czy browser.search.openintab ma ustawienie true i wtedy otwiera szukanie w nowej karcie, niestety nie wykrywa entera.

1 polubienie

Faktycznie, więc tutaj problem rozwiązany. Nie wiem tylko dlaczego mam jedynie część wyszukiwarek, które miałam w Cyberfox, chociaż skopiowałam z niego folder searchplugins i plik search.json i wkleiłam do profilu IceDragon

Może się coś pozmieniało tak szybko między Firefox 52 a 57 (nie testowałem, więc domniemywam).