Comodo Internet Security czy Avast + Comodo Firewall

(Snoozerulez) #1

Witam!

Mam takie pytanko, która opcja będzie lepsza? Instalacja pakietu Comodo Internet Security czy może kombinacja darmowego antywirusa Avast! z darmowych firewallem Comodo? Wiem że firewall od Comodo wiele ludzi zachwala, ale nie wiem czy sam antywirus Comodo będzie tu lepszy od Avasta? Jaka opcja będzie lepsza?

Pozdrawiam,

Mati

(Acorus) #2

Ja mam tę drugą wersje i nie narzekam.

(system) #3

Comodo Internet Security, bo nie ma "sprzeczności interesów", jednak niezaawansowanym użytkownikom może sprawiać problemy.

(Santer Pl+Dp) #4

Ja również polecam kombinację Avast! + Comodo Firewall. U mnie sprawdza się świetnie.

(Snoozerulez) #5

A jeśli chodzi o sam antywirus to lepszy jest w Avaście czy Comodo? bo na to pytanie jeszcze nikt mi nie odpowiedział.

(Acorus) #6

W testach lepszy Avast.

(scripter1) #7

Testy testami a rzeczywistość idzie swoją drogą.

Ja polecam raczej sam Comodo Internet Security, avastem mam same najgorsze doświadczenia.

Comodo ma dobry system Defence+ i sandboxingu.

Osobiście mam Comodo Internet Security połączony z płatnym Kaspersky Antivirus.

(Snoozerulez) #8

Nie powinno się korzystać z dwóch antywirusów... jak masz sam antywirus Kasperskiego to lepiej byś pobrał tylko firewall od Comodo...

(system) #9

zainstaluj na próbę comodo i zobaczysz jak się sprawa ma,będzie zle to zainstalujesz avasta,ale ja polecam comodo

(scripter1) #10

Mati86 , masz trochę racji ale tylko trochę.

To prawda że jak się ma 2 antywirusy to mogą być problemy (mogą się gryźć i wykrywać wirusy w bazie tego drugiego albo będą zamulać jak oba będą skanować wszystko w czasie rzeczywistym) ale jak ma się je odpowiednio skonfigurowane to nie ma żadnych problemów (u mnie Comodo skanuje w czasie rzeczywistym a Kaspersky tylko na żądanie).

Inaczej się ma sprawa z dwoma firewallami, tu już nie można używać dwóch bo będą mocno obcinać prędkość neta i mogą być inne nieprzewidziane efekty uboczne.

(Snoozerulez) #11

Może ktoś jeszcze się wypowie?