Comodo Internet Security czy Avast + Comodo Firewall

Witam!

Mam takie pytanko, która opcja będzie lepsza? Instalacja pakietu Comodo Internet Security czy może kombinacja darmowego antywirusa Avast! z darmowych firewallem Comodo? Wiem że firewall od Comodo wiele ludzi zachwala, ale nie wiem czy sam antywirus Comodo będzie tu lepszy od Avasta? Jaka opcja będzie lepsza?

Pozdrawiam,

Mati

Ja mam tę drugą wersje i nie narzekam.

Comodo Internet Security, bo nie ma “sprzeczności interesów”, jednak niezaawansowanym użytkownikom może sprawiać problemy.

Ja również polecam kombinację Avast! + Comodo Firewall. U mnie sprawdza się świetnie.

A jeśli chodzi o sam antywirus to lepszy jest w Avaście czy Comodo? bo na to pytanie jeszcze nikt mi nie odpowiedział.

W testach lepszy Avast.

Testy testami a rzeczywistość idzie swoją drogą.

Ja polecam raczej sam Comodo Internet Security, avastem mam same najgorsze doświadczenia.

Comodo ma dobry system Defence+ i sandboxingu.

Osobiście mam Comodo Internet Security połączony z płatnym Kaspersky Antivirus.

Nie powinno się korzystać z dwóch antywirusów… jak masz sam antywirus Kasperskiego to lepiej byś pobrał tylko firewall od Comodo…

zainstaluj na próbę comodo i zobaczysz jak się sprawa ma,będzie zle to zainstalujesz avasta,ale ja polecam comodo

Mati86 , masz trochę racji ale tylko trochę.

To prawda że jak się ma 2 antywirusy to mogą być problemy (mogą się gryźć i wykrywać wirusy w bazie tego drugiego albo będą zamulać jak oba będą skanować wszystko w czasie rzeczywistym) ale jak ma się je odpowiednio skonfigurowane to nie ma żadnych problemów (u mnie Comodo skanuje w czasie rzeczywistym a Kaspersky tylko na żądanie).

Inaczej się ma sprawa z dwoma firewallami, tu już nie można używać dwóch bo będą mocno obcinać prędkość neta i mogą być inne nieprzewidziane efekty uboczne.

Może ktoś jeszcze się wypowie?