Comodo Internet Security i Programy antyspyware

Już nie długo kończy mi się licencja na Kaspersky i moje pytanie brzmi:

Czy Comodo Internet Security 2011 może współgrać z jakimś programem antyspyware? Czy ten antywirus jest dobry?

Z góry dzięki za odpowiedzi na temat

Ad.1 - Comodo ma w sobie moduł antyspyware, nie musisz czegoś innego instalować

Ad.2 - Antywirus, jak antywirus, ma bd. HIPSa

Ad.3 - Nie ma za co

Ja mam dodatkowo SpyBota. Bez jakichkolwiek problemów.

Dla pewności do Comodo dorzucił bym jeszcze Malwarebytes Antimalware darmowy jako skaner na żądanie

Możesz napisać co to jest ten HIPS?

A czy Comodo dobrze współgra z tymi anytspyware które wypisaliście?

No fakt, też go używam.

To może podacie więcej przykładów programów (aby miał co wybrać) jakich można dodać do Comodo w celu zapewnienia 100% ochrony dla komputera

Raz na jakiś czas używam jeszcze Eset Online Skanner, a przede wszystkim Dr.WEB CureIt. Pamiętaj jednak, że to programy do przeskanowania raz na jakiś czas i nie zapewniają ochrony rezydentalnej. Ale do tego zupełnie wystarczy Comodo Internet Security plus ewentualnie SpyBot.

A więc Comodo Internet Security i Dr.WEB CureIt albo Malwarebytes Antimalware lub też SpyBot będzie dobrym rozwiązaniem?

A który z tych programów będzie najlepszy dla Win7 64bit?

Aha, i rozumiem że skan tymi programami antyspyware powinien się odbywać co kilka dni, nie każdego dnia?

Mam XP, ale pod tym względem nie ma chyba większych różnic.

Co kilka dni? A po diabła, raz na miesiąc zupełnie wystarczy. Chyba że chodzisz po niebezpiecznych stronach, ale na lekkomyślność użytkownika nie pomoże najlepsze zabezpieczenie.

Rozumiem że te programy w wersji 32bit będą kompatybilne z win7 64bit

Pozostaje mi jeszcze wybrać jeden z tych programów, jakieś propozycje, sugestje i opinie?

proponuję zapoznać się także z inną alternatywą za free

GeSWall

Temat podbijam bo wciąż czekam na propozycje, sugestje oraz opinie który z tych trzech programów wybrać (Dr.WEB CureIt albo Malwarebytes Antimalware lub też SpyBot)

Boże … Słuchaj

Jeżeli chcesz mieć pełne zabezpieczenie w 1 programie to zainstaluj CISa i skanuj dodadkowo RAZ NA MIESIĄC MBAM i wszystko rzadnej filozofii.

Jeżeli jednak wolisz inny program AV od Comodo to proponuje lekki i łatwy w użyciu Panda Cloud AV. ale w twoim wypadku lepszy będzie CIS gdyż widzę że jesteś całkowicie zielony i nie radzisz sobie z komputerem.

hahaha rozbawiłeś mnie tekstem “ale w twoim wypadku lepszy będzie CIS gdyż widzę że jesteś całkowicie zielony i nie radzisz sobie z komputerem.” =D>

co ty możesz wiedzieć jakie jest moje pojęcie o komputerze?

poprostu pytam się który z tych trzech antyspyware wybrać i oczekuje opini, to wszystko.

Stwierdziłem tak po dziwnych pytaniach, może źle zinterpretowałem twoje wypowiedzi w co wątpię.

Według mnie teraz już programu antyspyware nie są już tak potrzebne. Zainstaluj sobie Pande Cloud i zapomnij o wirusach. Nie trzeba ściągać aktualizacji tylko raz przeskanować system na miesiąc nim i MBAM. Dr Web CureIt jest dobry ale to też tylko skaner na żądanie , nie wymaga instalacji ale nie ma aktualizacji, co chyba 3 dni trzeba ściągać te 70 mb od nowa. Spybot jest przynajmniej teraz bardzo z tyłu. Bardzo rzadkie aktualizacjie baz sygnatur według mnie go wykluczają. Osobiście sam używam Pande Cloud w wersji Pro z promocji z kluczem na rok. Wersja darmowa też jest dobra ( nie ma 2-3 opcji zbędnych ale ułatwiających życie) Reasumując:

Jeżeli masz kasę na wydanie zrób tak

  • NIS 2011 - Używałem AV, dobry program, nie muli i dobra wykrywalność, nie wiem jak stoi firewall.]

Darmowe opcje ? Kolejność taka jaką ja mam a następnie jakie proponuje

-Panda Cloud AV free i MBAM na żądanie

-CIS i MBAM na żądanie

-Avast5 i MBAM na żądanie

Jeżeli cię uraziłem -sorry ale takie odniosłem wrażenie

I właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.

Tak więc zrobie tak ściągne i zainstaluje Comodo Internet Security i dodatkowo MBAM.

Dziękuje wszystkim którzy udzielali się na temat za pomoc.

Pozdrowienia koledzy