Comodo Internet security i sytuacja z PEWNYM UZYTKOWNIKIEM

Witam dzis zainstalowalem pakiet Comodo , pewny uzytkownik (sam do niego napisalem z poradą dot antywirusa) MrBeckham999 powiedzial ze wysle mi jakis plik do zaimportowania w comodo i trzeba go skonfigurowac i bedzie lepiej dzialac daje screena http://img827.imageshack.us/img827/6133/lovegh.png i mam tu pytanie czy to nie jest jakis wirus lub keylogger ? :shock: nie znam sie dobrze na komputerowych sprawach i sie troche obawiam , Bardzo proszę o pomoc dziekuje

To jest plik konfiguracji, raczej mało prawdopodobne aby dało się w tym zamieścić jakiegoś wirusa lub keylogera.

Ale widzę inne potencjalne niebezpieczeństwo, w takim pliku konfiguracji może być np. ustawione żeby plik o określonej nazwie nie był skanowany a potem on ci wyślę jakoś ten plik i w nim będzie wirus.

Albo może być ustawiony wyjątek na określony adres ip że próby włamania do systemu z tego ip nie będą blokowane.

Takich możliwości manipulacji ustawieniami Comodo na twoją niekorzyść może być więcej, najlepiej przejrzeć jakie ustawienia ma ten profil.

O wszystko co wyda ci się w nich dziwne pytaj nas tu.

MrBeckham666 , bez urazy ale ja z doświadczenia jestem podejrzliwy i wszystko sprawdzam, uchroniło mnie to już wiele razy przed wirusami (może nie przed wszystkimi ale mam swój wkład w rozwój antywirusów przez wysyłanie ich producentom napotkanych wirusów których on jeszcze nie były w stanie wykryć).

Dodane 17.02.2013 (N) 10:41

A zresztą ustawienia które są optymalne u kogoś wcale nie muszą być najlepsze u ciebie.

Chętnie bym się przyjrzał temu plikowi, tez używam Comodo i może znajdę tam coś ciekawego.

scripter masz racje ale tak czy siak plik jest czysty:D

MrBeckham666 , to podeślij mi go to zobaczę, może masz tam jakieś ustawienia których nie mam u mnie a które warto mieć.