Comodo Internet Security - nie mogę zainstalować


(Kingdeimons) #1

Problem zaczął się jakiś tydzień temu gdy samo z siebie (bo nie robiłem nic nadzwyczajnego - siedziałem na fb) w "Rozwiąż problemy z komputerem" pokazała mi się informacja, że zapora windows i comodo została wyłączona. Włączyłem ją ale od tego czasu po uruchomieniu systemu Comodo w ogóle się nie włączało - wyskakiwał błąd, że agent uruchomieniowy się nie włącza z zapytaniem czy zrobić diagnostykę błędu (która nic nie wykrywała).

 

Dziś zabrałem się do naprawy. Przeskanowałem system MBAM - usunął 2 pliki (z katalogu kwarantanny comodo) oraz AdwCleanerem który też coś znalazł. Nie zapisywałem tego bo myślałem, że dalej nie będzie problemów. Odinstalowałem Comodo za pomocą IOBitUnistaller, po skanowaniu gruntownym kazałem mu usunąć wszystko co znalazł (a było tego b. dużo - parę tys), część usunął po restarcie.

 

Ściągnąłem instalkę comodo i próbuję zainstalować, jednak, gdy instalator wywala błąd, że najpierw trzeba odinstalować starą wersję comodo, ale nie może on tego zrobić automatycznie wiec trzeba ręcznie. Jednak nie mam pojęcia jak miałbym to zrobić, ponieważ już go odinstalowałem. Skan za pomocą Windows Defender nic nie wykrywa.

 

Może to być spowodowane przez jakiegoś wirusa, który dezaktywował comodo i jakoś sprawił, że nie można go nawet przeinstalować? Jak sobie z tym poradzić?

 

Załączniki:

 

Shortcuts: http://www.wklej.org/id/1729544/

Additions: http://www.wklej.org/id/1729548/

FRST: http://www.wklej.org/id/1729550/

błąd: http://zapodaj.net/images/db1bf761b855f.png


(arapo) #2

Cześć KingDeimons- To że masz kłopot CIS to nie jest wirus bo go nie masz, ale problem mógł wystąpić sam z siebie czyli samego programu Comodo.

Błędem podczas deinstalacji mogło być to że przed usuwaniem należy zawsze taki program ochronny dezaktywować czyli wyłączyć funkcje ochronne.

No ale już tego nie cofniesz w takim razie to co możesz zrobić teraz to opiszę co ja bym zrobił

1- jeżeli masz punkt przywracanie przed usunięciem Comodo to wykorzystaj i przywróć do chwili gdy funkcjonował prawidłowo -gdyby Comodo nadal źle funkcjonował a możliwa będzie jego ponowna deinstalacja -wyłącz funkcje ochronne

Odinstaluj CIS poprzez “Dodaj / Usuń programy” w panelu sterowania. Gdy tylko to skończy i gdy poprosi, pozwól na ponowne uruchomienie systemu.

2- W panelu ster.-Opcje Folderów>  przejdź do Widok> Pokaż ukryte pliki i foldery urządzenia 

3- W trybie awaryjnym usuń wszelkie pozostałe foldery z Comodo w

C: Program Files \

C: Program Files \ (x86)

C: \ ProgramData

C: \ Users \ Nazwa \ Dane aplikacji  

Uruchom CCleaner i przeczyść rejestr

4- Uruchom w normalnym trybie i spróbuj zainstalować, jeżeli nadal nie będzie możliwe wówczas napisz i jeżeli nie potrafisz doradzę jak ręcznie usunąć resztki z rejestru HKLM \ Software i HKCU \ Software- bo tam są resztki sterowników które mogą utrudniać instalację. 

  


(Kingdeimons) #3

Przywracałem po kolei system z punktów przywracania które znalazłem - na żadnym z nich comodo nie działał dobrze. Gdy doszedłem to ostatniego zrobiłem punkty 2-3 i zacząłem pobierać instalkę comodo, jednak system zaczął wariować - po 1-3 min wszystko się zawieszało i pomagał tylko reset. Przez chwile myślałem, że czeka mnie format. Jednak ponownie przywróciłem system do najnowszego punktu i jeszcze raz zrobiłem to co napisałeś, zainstalowałem comodo i działa. Wielkie dzięki :slight_smile: