COMODO Internet Security - problem z aktualizacją

(Sgogolka) #1

witam,

otóż mam problem którego chyba nikt nie miał bo nie znalazłem żadnego tematu, który by mu odpowiadał... Mianowicie program nie aktualizuje bazy wirusów. Gdy daje "aktualizuj bazę wirusów" chwile mieli i wyskakuje błąd:

"Nie udało się zaktualizować bazy danych sygnatur wirusów. Proszę sprawdzić połączenie internetowe i spróbować ponownie"

Co ciekawe jak proszę go o sprawdzenie aktualizacji do programu to wyskakuje że mam najnowszą wersję.

Bazę zaktualizowałem ręcznie i po tej operacji także nie działa.

Może pomóc jakaś dobra dusza... ?

(krzych5610) #2

Skorzystaj z programów do czyszczenia rejestru i partycji dysków. Nie potwierdzaj instalacji ask.com

Strona producenta - http://www.wisecleaner.com/download.html

W Wise-Registry-Cleaner zmiana na j. polski w ustawieniach, po uruchomieniu.

W Wise Disk Cleaner - j. polski wybierasz z menu języków przed rozpoczęciem instalacji.

1. usuń z ..Comodo\Comodo Internet Security \ scanners \ plik bases.cav

2. Wpisz do TCP/IP - DNS 156.154.70.25 i 156.154.71.25, to są DNS Comodo.

3. uruchom procedurę aktualizacji.

(Sgogolka) #3

nie pomaga. Regularnie czyszcze rejestr i dysk ccleanerem. Wymienione 3 kroki też nie pomagają... Przypuszczam ze to wina czegoś w systemie. Swego czasu avast tez nie chciał aktualizować bazy wirusów... Nadmienię że system to vista home premium.

(Tomasz Jagielski) #4

Kilkanaście minut temu zainstalowałem CIS pobrany z Dobrych Programów. U mnie też aktualizacja nie idzie. Zauważyłem jednak, że po wyłączeniu firewall-a aktualizacja przebiega dobrze. Jak w trakcie aktualizacji włącze firewall to natychmiast się ona zatrzymuje. Niezłe jaja z tym Comodo. Firewall blokuje swojego antywirusa. Może ktoś zna sposób aby tak nie było? Pozdrawiam. Dodam jeszcze, że blokowanie ruchu sieciowego nie było włączone - firefox i inne programy korzystające z netu chodziły dobrze.

(krzych5610) #5

TomFoc - Interesujący przypadek. Mam ten sam i nic się nie dzieje niepokojącego. Wyłączyłem firewall na routerze, mam 2 laptopy i 2 PC podłączone do sieci przez router. Wg mnie jeden firewall wystarczy.

W trybie - Firewall / Kreator ukrywania portów / tryb 2 lepszy od 3 w moim przypadku. Nie zrywa mi połączenia z routerem po WiFi

Głowna strona Comodo - http://www.comodo.com/

CIS pobrałem bezpośrednio z tej strony - http://www.comodo.com/home/internet-sec ... key10=true

(Tomasz Jagielski) #6

Przyznaję, że przypadek ciekawy. W chwili obecnej pobieram aktualizacje - mam już 71,5 z 145 MB. Firewall oczywiście wyłączony i nie próbuję go włączyć aby mi nie przerwał aktualizacji. Później pokombinuję z ustawieniami i zobaczę. Jeżeli mi się nie uda to wrócę do aviry. Ja klkanaście miesięcy temu używalem CIS w starszych wersjach. Po którejś aktualizacji programu zaczęły się te problemy z aktualizacją bazy wirusów i dałem sobie z CIS spokój, bo nie mam wielkiej cierpliwości i zacięcia do grzebania w ustawieniach.

(krzych5610) #7

Sugeruje wykonanie ponownej pełnej instalacji z obserwacją zaleceń wyświetlanych przez komunikator firewalla.

(Tomasz Jagielski) #8

Pobrałem i zainstalowałem najnowszą wersję CIS, którą dali dzisiaj na Dobrych Programach - nie ma z nią żadnych problemów.