COMODO Internet Security - problem z aktualizacją

witam,

otóż mam problem którego chyba nikt nie miał bo nie znalazłem żadnego tematu, który by mu odpowiadał… Mianowicie program nie aktualizuje bazy wirusów. Gdy daje “aktualizuj bazę wirusów” chwile mieli i wyskakuje błąd:

“Nie udało się zaktualizować bazy danych sygnatur wirusów. Proszę sprawdzić połączenie internetowe i spróbować ponownie”

Co ciekawe jak proszę go o sprawdzenie aktualizacji do programu to wyskakuje że mam najnowszą wersję.

Bazę zaktualizowałem ręcznie i po tej operacji także nie działa.

Może pomóc jakaś dobra dusza… ?

Skorzystaj z programów do czyszczenia rejestru i partycji dysków. Nie potwierdzaj instalacji ask.com

Strona producenta - http://www.wisecleaner.com/download.html

W Wise-Registry-Cleaner zmiana na j. polski w ustawieniach, po uruchomieniu.

W Wise Disk Cleaner - j. polski wybierasz z menu języków przed rozpoczęciem instalacji.

  1. usuń z …Comodo\Comodo Internet Security \ scanners \ plik bases.cav

  2. Wpisz do TCP/IP - DNS 156.154.70.25 i 156.154.71.25, to są DNS Comodo.

  3. uruchom procedurę aktualizacji.

nie pomaga. Regularnie czyszcze rejestr i dysk ccleanerem. Wymienione 3 kroki też nie pomagają… Przypuszczam ze to wina czegoś w systemie. Swego czasu avast tez nie chciał aktualizować bazy wirusów… Nadmienię że system to vista home premium.

Kilkanaście minut temu zainstalowałem CIS pobrany z Dobrych Programów. U mnie też aktualizacja nie idzie. Zauważyłem jednak, że po wyłączeniu firewall-a aktualizacja przebiega dobrze. Jak w trakcie aktualizacji włącze firewall to natychmiast się ona zatrzymuje. Niezłe jaja z tym Comodo. Firewall blokuje swojego antywirusa. Może ktoś zna sposób aby tak nie było? Pozdrawiam. Dodam jeszcze, że blokowanie ruchu sieciowego nie było włączone - firefox i inne programy korzystające z netu chodziły dobrze.

TomFoc - Interesujący przypadek. Mam ten sam i nic się nie dzieje niepokojącego. Wyłączyłem firewall na routerze, mam 2 laptopy i 2 PC podłączone do sieci przez router. Wg mnie jeden firewall wystarczy.

W trybie - Firewall / Kreator ukrywania portów / tryb 2 lepszy od 3 w moim przypadku. Nie zrywa mi połączenia z routerem po WiFi

Głowna strona Comodo - http://www.comodo.com/

CIS pobrałem bezpośrednio z tej strony - http://www.comodo.com/home/internet-sec … key10=true

Przyznaję, że przypadek ciekawy. W chwili obecnej pobieram aktualizacje - mam już 71,5 z 145 MB. Firewall oczywiście wyłączony i nie próbuję go włączyć aby mi nie przerwał aktualizacji. Później pokombinuję z ustawieniami i zobaczę. Jeżeli mi się nie uda to wrócę do aviry. Ja klkanaście miesięcy temu używalem CIS w starszych wersjach. Po którejś aktualizacji programu zaczęły się te problemy z aktualizacją bazy wirusów i dałem sobie z CIS spokój, bo nie mam wielkiej cierpliwości i zacięcia do grzebania w ustawieniach.

Sugeruje wykonanie ponownej pełnej instalacji z obserwacją zaleceń wyświetlanych przez komunikator firewalla.

Pobrałem i zainstalowałem najnowszą wersję CIS, którą dali dzisiaj na Dobrych Programach - nie ma z nią żadnych problemów.