COMODO ISP nie chce przepuścić utorrenta

Witam. Posiadam najnowszego COMODO Internet Security Premium oraz utorrenta (dla próby 2.0.2) i jakich bym reguł nie ustawił dla pliku utorrent.exe to wyświetla żółty trójkącik i poblokowane porty. Wyłączę firewalla to wszystko śmiga.

Ustawiłem reguły dla TCP/IP/ICMP/UDP/TCP&UDP, Allow, any, any, any, any, any i wciąż porty poblokowane. Bardzo proszę o pomoc.

PS. Całkowicie wyłączone Defense+ oraz Piaskownica.

Polecam…

  1. Wywalić uTorrenta z definicji firewalla CIS.

  2. CIS -> Zapora -> Kreator ukrywania portów -> 2. Zablokuj połączenia przychodzące i ukrywaj każdorazowo porty komputera.

  3. Nie zaszkodzi restart kompa.

  4. Uruchom uTorrent i powinien pokazać Ci się alert firewalla. Wystarczy zapamiętać wybór “Traktuj jako zaufane aplikację” i nie powinno być problemu.

Mi z BitCometem pomogło :wink:

Super hiper wielkie dzięki! Działa. Choć zastanawia mnie dlaczego wcześniej nie działało po tej konfiguracji co ja robiłem ale co tam. Ważne że teraz działa. Na przyszłość będę pamiętał. Dzięki Ci Panie!

[-X

Jeśli miałeś wybraną trzecią opcję w kreatorze ukrywania portów, tj. blokuj wszystkie połączenia przychodzące i ukryj wszystkie porty (BTW ja tą opcję polecam, choć trzeba wprowadzić do niej drobne modyfikacje), to żeby działała Ci jakakolwiek aplikacja pełniąca rolę serwera (klient p2p jest taką aplikacją), musisz ręcznie dodać reguły przepuszczające ruch na konkretnych portach w zakładce reguły globalne.