Comodo non stop chce aktualizacji

“Są dostępne nowe aktualizacje” >> zainstaluj >> “wymagany restart” >> restart >> “Są dostępne nowe aktualizacje” >> zainstaluj >> “wymagany restart” >> restart

I leci tak w kółko, dam by nie resetowało to miałem spokój do następnego uruchomienia :slight_smile:

Win7 HP 64x, reinstalacje antywirusa wolałbym zostawić na sam koniec :slight_smile:

Pytanie z jakimi aktualizacjami jest problem. Jeśli programu (możesz podać jaką masz wersję? Zakładka Więcej -> Informacje), to musisz przeinstalować. Jeśli antywirusa, to spróbuj najpierw poniższego sposobu:

  1. Uruchom ponownie komputer i przejdź do trybu awaryjnego (poprzez wciskanie F8 po tym jak zniknie ekran, z którego można przejść do BIOS-a)

  2. Przejdź do C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\scanners i usuń plik bases.cav

  3. Przejdź do C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Repair i skopiuj plik bases.cav do C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\scanners

  4. Uruchom ponownie komputer i normalnie uruchom system (tzn. nie w trybie awaryjnym)

  5. Spróbuj zaktualizować bazę sygnatur wirusów:

Zakładka Antywirus -> Aktualizacja bazy wirusów

Może masz za mało miejsca na dysku i Comodo nie może się przez to zaktualizować?

Rzeczywiście starą wersję mam, dziwne że nie potrafi sam się zaktualizować :slight_smile:

Z awaryjnym spróbuję potem :slight_smile:

Dzięki :slight_smile:

Hmm. Ostatnio takie cuda dzieją się nie tylko w Comodo ale też w Avirze widziałem ten sam problem. Problem wynikać może z różnych powodów. Ja obstawiam że to wina jakiegoś sprytnego wirusa. Lecz to tylko moja sugestia. :slight_smile:

Wcale bym się nie zdziwił, tylko sęk w tym, że comodo rzuca się o każdy dostęp do każdego pliku. A ja zawsze czytam co akceptuję. Czyżby kolejna dziura w jądrze ? :slight_smile:

@drobok

Przeinstalowałeś i wciąż są jakieś problemy?

Nie ma problemów po przeinstalowaniu, ale takie coś nie może mieć miejsca w wypadku oprogramowania będącego ciągle włączonym w celu ochrony komputera :slight_smile:

Nie wspominając już o mozolnym ustawianiu dostępu wszystkiego do wszystkiego, oraz wyjątków firewalla i defence+ :slight_smile:

Zgadzam się z tym, że takie coś nie powinno mieć miejsca. Co do mozolnego ustawiania … Sprawdzałeś opcję Zakładka Więcej -> Zarządzanie konfiguracjami -> Importuj/Eksportuj? Ja przyznam się, że z tego jeszcze nie korzystałem, bo używam automatycznych aktualizacji, ale to jest chyba to czego szukasz (tak na przyszłość).