Comodo Personal Firewall

Dzień dobry! Chcę zapytać tu na forum, czy program Comodo Personal Firewall można używać z zainstalowanym osobnym swoim antywirusem. Mam zainstalowanego Bitdefendera i właśnie jak zainstalowałem Comodo Personal Firewall - to Bitdefender czasami się wyłącza. Dziękuję za uwagę i proszę o informację.

Można, ale tylko sam antywirus, nie pakiety Internet Security lub Total Security (te pakiety już mają zaporę i nie trzeba nic dodatkowo instalować).

Dziękuję Panu za odpowiedź, ale nie bardzo ją zrozumiałem.

Bo zainstalowałem sobie program Comodo Personal Firewall. Owy program jest częścią pakietu zabezpieczającego Comodo Internet Security i sądziłem, że to tylko jest firewall bez modułu antywirusowego. To proszę o link, co mam sobie wgrać? Pozdrawiam z Torunia!

Jeśli zainstalowany jest pakiet Bitdeffender Internet Security lub Total Security, to nie trzeba instalować innego firewalla (w tym przypadku był konflikt firewalli i dlatego Bitdeffender się wyłącza lub na odwrót)

Dziękuję za odpowiedź! Tak mam zainstalowany Bitdefender Total Security, ale nie wykupiłem pakietu VPN, a on dopiero daje prywatność w Internecie ( chodzi o śledzenie). Comodo właśnie zapobiega takiemu śledzeniu i piszą, że ten program jest firewallem – to myślałem, że można go używać razem z Bitdefenderem – ale chyba nie skoro jest jakiś konflikt tych programów. Dziwne, bo Comodo Firewall nie ma modułu antywirusowego – to dlaczego konflikt?
Pozdrawiam z Torunia

Jak chcesz coś fajnego to sprawdź SecureAplus fajnie sie wkomponuje w Comodo :smiley:

Dziękuję za zainteresowanie! Chodzi mi o coś takiego, co pozwala być niewidocznym w Internecie, żeby uniknąć śledzenia.

Śledzenia nie da sie uniknąć w pełni może co najwyżej być śledzonym na innym koncie z innymi danymi aby nie można było ciebie powiązać z innym kontem/ tym głównym.

Tutaj najlepiej mieć osoby system najlepiej wirtualny żeby po
sterownikach / hardware id, system id cie nie poznali bo też można.
Oraz Program do zmiany IP czyli jakiś dobry VPN który nie śledzi i nie szpieguje bo też może.

I wtedy kompletnie nie korzystać z tych kont które używałeś wcześniej i zawsze ale to zawsze nie łącz sie ze swojego głównego konta. Bo jak zalogujesz się raz z tego samego adresu IP albo konta zostaniesz powiązany/rozpoznany.

Dziękuję za objaśnienie! Czyli tak do końca nie da się zapobiec śledzeniu – tak też intuicyjnie myślałem – pomimo, że mało się znam na tym.

Jakiś po polsku firewall by się mi przydał, który nie miałby konfliktu z Bitdefenderem. Bo Comodo firewall ma właśnie konflikt i wyłącza mi antywirusa.

Nie wiem nie korzystałem już o dawna z Comodo mam innego składaka.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam z Torunia