Comodo v Avast? Kilka pytań i który z nich jest lepszy?

Witam.

1 Czy Comodo antywirus ma moduł skanowania w czasie rzeczywistym?

2 Czy Comodo antywirus ma moduł automatycznej aktualizacji?

3 Który lepszy? Comodo antiwirus czy Avast?

AD1 ma

AD2 ma

AD3 :arrow: zainstalować i potestować, przypuszczam że obydwa podobne, z tym że Comodo ma bardzo dobrą zaporę. nie wiem jak skuteczny będzie Avast 5. Jeżeli nic się nie zmieni w stosunku do poprzedniej wersji to typowy średniak wśród średniaków na rynku AV.

Na dwa pierwsze pytania odpowiedź brzmi tak.A który lepszy zdania są podzielone,musisz sam wypróbować.Avasta używałem i byłem zadowolony,do czasu.No właśnie :slight_smile: i od tej pory używam Aviry do tego firewall z pakietu Comodo i wszystko gra.Jedynym mankamentem Aviry jest to że darmowa wersja nie skanuje poczty,ale i na to jest sposób - można uruchomić przeglądarkę lub program pocztowy w piaskownicy(Sandboxie)

ja używam całego pakietu Comodo Internet Security od roku, z virusami spokój jak nigdy ,aktualizacja automatyczna kilkakrotnie razy dziennie,sprawdzałem zabezpieczenie swojego kompa specjalnym programem z internetu pod wględem virusów ,ataków,i ochrony systemu,na wsystkie 3 ataki dostałem 3x po 100% zabespieczenia !!

No wiec tak. Comodo IS właśnie się pozbyłem ze wszystkich kompów. Sama zapora jest ok i firewalla Comodo można spokojnie polecić …ale AV jest do bani. Denerwujące jest tez to, że praktycznie wszystkie zagrożenia są niesklasyfikowane - więc na dobrą sprawę nie wiadomo o co AV Comodo sie pluje.

Co więcej, wkurzające w Comodo były reguły i wykluczenia - nigdy mi nie działały jak powinny. A najgorsze były zwiechy - ostatnio nie można było nawet kompa włączyć, bo od ekranu startowego obciążenie 100% i nawet ubić procesu Comodo się nie dało.

To przelało czarę goryczy, odinstalowałem w trybie awaryjnym i wrzuciłem Essentialsa microsoftu.

Jeśli chcesz cos darmowego (z wyłączeniem zast. komercyjnych) i przyzwoitego to AVAST -tu jednak poczekał bym na stabilną v5t, AVG albo Avirę. Jak za darmo równiez na sprzet firmowy, to Essentialsa microsoftu. A jak komercyjnego, to np ESETa.

Natomiast z Comodo jedynie firewall jest ok, reszta niestety do bani.

Sam do tej pory używam firewall Comodo a antywirusa Avasta, ale zastanawiam się nad używaniem zamiast antywira Avasta właśnie antywira Comodo żeby było mniej instalowania, tylko właśnie nie wiem czy warto i dlatego zasięgam opinii :slight_smile:

Czegoś nie rozumiem. Tu mamy:

Comodo Firewall

http://www.comodo.com/home/download/dow … d=firewall

Comodo Antivirus

http://www.comodo.com/home/download/dow … =antivirus

http://www.comodo.com/home/download/dow … p?prod=cis

Comodo Internet Security

i wszystko po 39MB.

Bo to jedna i ta sama instalka, tylko w trakcie instalacji wybierasz jakie moduły mają być instalowane.

Dodałem Ankietę bo nie wiem na który się zdecydować więc głosujcie :slight_smile:

Kolejne pytanie.

Czy ten Comodo antywirus ma taką samą mnogość opcji konfigurowania jak Comodo Firewall czy jest prosty w użyciu?