COMPAQ nie działa klawiatura


(Hmr Koscielak) #1

Witam,

Od kilku dni borykam się z kilkoma problemami na laptopie compaqCQ56 Win7 32.

Pierwszy to nie działająca klawiatura, działa tylko kilka przycisków np t,y. Podłączyłem klawiaturę zewnętrzną i wszystko ok.

Drugi problem to brak możliwości podłączenia do sieci WIFI. Wykrywa sieć ale kiedy wpisuję hasło, przez kilkanaście sekund myśli i ponownie prosi o hasło. Wpisując hasło nieprawdłowe pojawia się komunikat o nieprawidłowym haśle. Połączyłem inne urządzenie z siecią i jest ok, także raczej nie jest to problem z routerem. 

Nie działa także ładowanie baterii, komputer ma niecały rok, także trochę za wcześnie na awarię baterii. 

Zrobiłem reinstalację systemu, ściągnąłem z oficjalnej strony wszystkie sterowniki jakie były możliwe ale niczego to nie zmieniło.

Please o pomoc.


(drunkula) #2

Zalany? Odpalony po przyjściu z mrozu? Jezeli nie, to do serwisu gwarancyjnego jak nic - nie ma co kombinować, za dużo padło na raz.


(Hmr Koscielak) #3

Laptop nie jest mój, dlatego pewności nie mam czy był zalany. Tak na moje oko śladów zalania nie ma. Na zimno odpalany też raczej nie był, rrozbiorę go jeszcze i zobaczę klawiaturę.

Pozdrawiam


(drunkula) #4

Skoro już rozbierasz, to radziłbym od razu wszystko rozłożyć, zwracając uwagę na przebarwienia po wilgoci i dopiero składać z powrotem - może to wina jakiś connectorów.

Jednocześnie wifi, klawiatura i ładowanie to trochę za dużo jak na zbieg okoliczności.