COMPAQ Presario CQ56 - Czarny ekran i migający CAPS LOCK

Miałem problem z uruchomieniem tego laptopa. Ciągły czarny ekran, pracujący radiator, świecący się klawisz kłódki na klawiaturze oraz migający CAPS LOCK. WIem, że w laptopach tych wadliwe są płyty główne. Czytałem wiele wątków na ten temat, ale wszystkim CAPS LOCK migał po 2-3 razy, a u mnie klawisz ten miga ciągle i nie przestaje. Nie wiem co to za kod błędu. W internecie wyczytałem, że ciągle migający klawisz oznacza problem z zasilaniem (bateria, zasilacz) co jest raczej nieprawdą ponieważ komputer uruchomiłem poniższą metodą.

Nagrzanie okolic procesora, radiatora - YouTube.

Z tym, że podobno jest metoda tymczasowa do odzyskania danych i laptop i tak przestanie działać. Nie wiem czy wywalać 200 zł na nową płytę główną czy lepiej wyrzucić to coś do kosza, ale chciałbym chociaż wiedzieć co oznacza ten kod błędu i co jest uszkodzone, a kod błędu to ciągle migający CAPS LOCK.

A do BIOSu dasz radę wejść z normalnym jego obrazem?

Próbuję, DEL, F2, F10, F11, F12 i nie mogę wejść do BIOSU. Spróbuję jeszcze inne klawisze i poczytam. Jeśli będę mógł wejść napiszę o tym.

Spróbuj ESC.

Dobrze, wszedłem w BOOT MENU za pomocą F9 i tam chyba było napisane jaki klawisz by wejść do BIOSU lub było można wybrać z listy wejście do BIOSU. Nastąpiły artefakty na ekranie, szarpanie, skakanie obrazu po czym komputer przestał się włączać i znów ciągle miga CAPS LOCK.

To niedobrze. Co prawda można by jeszcze to powtórzyć z zewnętrznym monitorem (kabel D-SUB!) lub TV, ale zdaje się, że faktycznie płyta główna jest uszkodzona.

Nagrzałem ponownie. Uruchomiłem, wchodzi do BIOSU, F9, a potem F10. Płyta uszkodzona wiem, ale co, zimny lut pewnie nic z nią nie zrobię zamówić trzeba nową, a są one awaryjne do chyba wyrzucę do kosza.