Conky - brak pliku lub katalogu

Wpisuje takie polecenie

cezary@SuperTux:~$ zcat /usr/share/doc/conky/examples/conky.conf.gz > ~/.conkyrc
gzip: /usr/share/doc/conky/examples/conky.conf.gz: No such file or directory

Ale jakiego pliku lub katalogu .conkyrc? Polecenie nie utworzyło katalogu examples. Ścieżka dostępu kończy się na /usr/share/doc/conky/

Powiedz może, czy wiesz co te polecenia mają zrobić? Co to za magiczne polecenie nie utworzyło katalogu examples? Podawaj konkrety, to nie forum dla wróżbitów.

Polecenie ma utworzyć plik konfiguracyjny dla Conky. Robię to wg tej strony http://www.ubuntu-pomoc.org/conky-instalacja-i-konfiguracja/

Nie wiem jaką dystrybucję Linuksa posiadasz ale wątpię by była tak archaiczna jak artykuł na który się powołujesz. Niemniej jednak w komentarzach pod ww. artykułem masz podane rozwiązanie twojego problemu.

1 polubienie

Dzięki zadziałalo tylko teraz muszę znaleźć odpowiedni plik konfiguracyjny, bo ten ze strony tutoriala jest błędny i nie pasuje do moich ustawień. Wiem najlepiej samemu zrobić sobie taki plik ale jak narazie próbuje odczytać konstrukcję tego pliku.

Na początek zacznij od prostych konfiguracji, w ten sposób łatwiej będzie ci rozczytać plik konfiguracyjny a jak już zrozumiesz co i za co odpowiada, dodawaj stopniowo elementy, które chcesz mieć docelowo. To chyba najprostsze rozwiązanie.

Chyba tak zrobie, tym bardziej że jest strona z dostępnymi opcjami. Wezmę plik konfiguracyjny tego gościa i przeanalizuje go.