Conky - brak pliku lub katalogu

(quantumrush) #1

Wpisuje takie polecenie

cezary@SuperTux:~$ zcat /usr/share/doc/conky/examples/conky.conf.gz > ~/.conkyrc
gzip: /usr/share/doc/conky/examples/conky.conf.gz: No such file or directory

Ale jakiego pliku lub katalogu .conkyrc? Polecenie nie utworzyło katalogu examples. Ścieżka dostępu kończy się na /usr/share/doc/conky/

(freshmeat) #2

Powiedz może, czy wiesz co te polecenia mają zrobić? Co to za magiczne polecenie nie utworzyło katalogu examples? Podawaj konkrety, to nie forum dla wróżbitów.

(quantumrush) #3

Polecenie ma utworzyć plik konfiguracyjny dla Conky. Robię to wg tej strony http://www.ubuntu-pomoc.org/conky-instalacja-i-konfiguracja/

(rgabrysiak) #4

Nie wiem jaką dystrybucję Linuksa posiadasz ale wątpię by była tak archaiczna jak artykuł na który się powołujesz. Niemniej jednak w komentarzach pod ww. artykułem masz podane rozwiązanie twojego problemu.

(quantumrush) #5

Dzięki zadziałalo tylko teraz muszę znaleźć odpowiedni plik konfiguracyjny, bo ten ze strony tutoriala jest błędny i nie pasuje do moich ustawień. Wiem najlepiej samemu zrobić sobie taki plik ale jak narazie próbuje odczytać konstrukcję tego pliku.

(rgabrysiak) #6

Na początek zacznij od prostych konfiguracji, w ten sposób łatwiej będzie ci rozczytać plik konfiguracyjny a jak już zrozumiesz co i za co odpowiada, dodawaj stopniowo elementy, które chcesz mieć docelowo. To chyba najprostsze rozwiązanie.

(quantumrush) #7

Chyba tak zrobie, tym bardziej że jest strona z dostępnymi opcjami. Wezmę plik konfiguracyjny tego gościa i przeanalizuje go.