Conky i nie zrozumiały błąd

Taki błąd mam którego nie dam rady rozwikłać uruchamiając conkiego.

Conky: /home/spid3r/.conkyrc: 53: config file error
Conky: desktop window (140002d) is subwindow of root window (251)
Conky: window type - override
Conky: drawing to created window (0x2e00001)
Conky: drawing to double buffer
Conky: could not connect to hddtemp host
Conky: could not connect to hddtemp host
Conky: could not connect to hddtemp host
Conky: could not connect to hddtemp host

Linia 53 odpowiada za te skrypty:

Po pierwsze. daj pełny kod. Po drugie gap_x i gap_y odpowiadają za położenie conkiego na ekranie i ich się nie usuwa. A po trzecie conky jasno wskazuje ci że nie może połączyć się z hostem hddtempa. 

po pierwsze to sprawdź czy .conkyrc jest w utf-8 a po drugie to daj cały skrypt, najlepiej w formie załącznika

 

niektóre zmienne nie działają i wtedy możesz się wesprzeć execi 30…

np:

${execi 30 hddtemp /dev/sda}

Oto kod conkiego:

http://wklej.org/hash/ddbdf701752/

 

A tą linie 53, sprawdzałem wyszukiwanie -> przejdź do wiersza i tak mi wskazało tą linię 53, czyli źle pokazało. [program Gedit]

 

A jeszcze jedno, na jaki kod zmienić w gedit’cie aby składnie kolorował ? Mam ustawione XML, ale nie koloruje składni.

 

Zmieniłem na {execi 30} i działa. Ale reszta dalej nie działa. ;/

 

A zmianę na UTF8 bądź sprawdzenie to nie wiem gdzie to się robi. ;/ Sprawdzałem również w LibreOffice, ale nie doszedłem do tego.

generalnie ja nie widzę żadnego problemu, tylko przy zmiennej color2 dałeś niepotrzebnie #

nie wiem czy jakiś program koloruje składnie conky, na pewno nie XML

 

potem w linii gdzie pobierasz temperatury u mnie nie działa bo nie mam hddtemp* w kompie więc nie pomogę ale google piszą że w przypadku hddtemp mogą być problemu z prawami - jebs!

 

żadnym libreoffice nie edytuje się plików systemowych. są od tego, vi, vim, nano, mcedit… z okienkowych gedit chyba też się nada.

Do otwierania plików konfiguracyjnych / plików z kodem polecam: Sublime Text3 bądź Atom (atom.io) albo konsolowego vim’a / nano. Masz tam od razu kolorwanie składni + wiele użytecznych ficzerków. Jeśli chodzi o kolorowanie składni w gedit: https://code.google.com/p/smart-highlighting-gedit/

Ok, dzięki, zmniejszyła się pula błędów, ale dalej nie wiem tego:

Conky: desktop window (140002d) is subwindow of root window (251)
Conky: window type - override
Conky: drawing to created window (0x2e00001)
Conky: drawing to double buffer

No tak, gedit posiada multum do wyboru aby składnie kolorował, tylko nie wiem co wybrać do conkiego, aby składnia była bardziej czytelna. ;p

 

Jak wpiszę execi sudo to jest błąd:

Conky: ${execi* <interval> command}
Conky: ${execi* <interval> command}

A jak wpiszę execi 30, to nie ma błędu.

gdzie tu jest błąd? Jak dla mnie to wszystko jest w porządku. Aha, możesz uruchamiać conky przy starcie systemu.

 

A jeśli chcesz uruchamiać z konsoli to spróbuj wpisać _ conky& _ i powiedz jaka jest różnica :slight_smile:

 

 

a czytałeś jak sie używa zmiennych w conky?

 

po _ execi _ podajesz co jaki czas ma się wykonywać polecenie, pamiętaj że jest również _ texeci _.

 

żeby użyć sudo - przeczytaj koniecznie do czego służy - trzeba wykonać kilka czynności na systemie (czego ja nie pochwalam)

Napisałem błąd, bo myślałem, że to jest jakiś błąd, bo mi conky nie włącza się.

Wpisałem conky, conky -d oraz conky& - nie włącza mi się.

 

A tą komendę zaporzyczyem z tego linku co mi podesłałeś:

 

 

http://crunchbang.org/forums/viewtopic.php?id=10845

Pewnie nie włącza się bo czeka na podanie hasła do sudo ;), musisz dorzucić do visudo żeby móc wykonywać to polecenie jak root bez podawania hasła.

Tylko mi te polecenie nie działa:

Pewnie trzeba podać gdzieś hasło. Nie wiem gdzie te visudo, może to  /etc/sudeors ?

 

 

Lecz to mi działa. I tego używam. Ale dalej mi się conky nie włącza. Może ściągnąć inny config?

Jak włączysz w terminlu wciści parę razy enter i powiedz czy złapie.

Nie działa wielokrotne wciskanie enter.

 

Znalazłem inny config, ale jest inny problem, wszystko jest takie jakby rozmazane:

 

 

.conkyrc

http://wklej.org/hash/a792346f65b/

a ty masz efekty pulpity czy tam akcelerację włączoną? bo mi się bez tego conky nie włączał.

 

wracając do execi… robisz “execi 30 sudo hddtemp…”

Nie odpaliłeś czasami conky podwójnie? Wygląda jak by się nałoży dwie instancje na siebie.

Akceleracje mam włączoną.

 

Ok po zabijałem wszystkie procesy conky. Oraz znazałem błąd w kodzie. ;p Przy jednym ‘yes’ było tak ‘yesf’ czyli było dopisane ‘f’, nie wiem czy z tym ściągnąłem, czy sam niechcący dopisałem,

 

Ale już działa normalnie. A ten pierwszy config zachowam, gdy bardziej się wtajemniczę w te conky to przeanalizuje i może wychwycę, czemu mi się nie włącza, a z tą akceleracją i efektami też się pobawie. :slight_smile: