Controller Ethernet brak sterownika


(Konrad50sk) #1

Witam. Witam brakuje mi sterownika od karty sieciowej Ethernet ponieważ zainstalowałem windows 7. Płyta główna komputera to (GA-K8VT800 rev2 trochę stara) wydaje mi się że do tego PC tylko windows XP bo sterowników do 7 nie mogłem znaleźć. Tu moje pytanie: czy jest jakiś uniwersalny sterownik do Ethernet lub sterownik producenta. Z góry dziękuje


(Awiechoczek) #2

Witam

 

Wg specyfikacji płyty jest tam Realtek 8100C. Spróbuj użyć sterownika producenta chipsetu. Jest takowy dla Windows 7. Co prawda nie najnowszy ale jest szansa że zadziała

http://www.realtek.com.tw/Downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=6&PFid=6&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Pozdrawiam

AdamW


(Konrad50sk) #3

Niestety nie działa przy instalacji pojawia się błąd “FindFile Failed”. Chyba będę musiał zainstalować XP-ka


(Dimatheus) #4

Hej,

A czy przed rozpoczęciem instalacji wypakowałeś sterowniki do osobnego katalogu? Uruchamianie instalacji z archiwum zip/rar w 99% skończy się właśnie błędem.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Konrad50sk) #5

Oczywiście wypakowałem 


(Dimatheus) #6

Hej,

W takim układzie spróbuj zainstalować sterowniki poprzez menadżer urządzeń. Kliknij na urządzeniu, wybierz Aktualizuj sterownik, następnie zaawansowane i podaj w nich ścieżkę do wypakowanych sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Konrad50sk) #7

Też tak próbowałem ale pisało coś takiego że windows nie mógł wykryć sterownika coś w tym stylu 


(falcon89) #8

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na Kontroler Ethernet, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).