Cool ‘n’ Quiet - jak to właczyć?

Witam

nie wiem czy w dobrym dziale to piszę ale wydaje mi się że tak.

Cool ‘n’ Quiet to coś takiego że jak ja to włączę to jak nic nie robie na komputerze to procesor zużywa mniej prądu a jak zaczynam grac to dopiero jest taki jak ma być??

Chyba tak bo czytałem o tym i na to wygląda że jest tak jak napisałem wyżej.

Ale moje pytanie brzmi - jak to włączyć?

Mam coś w biosie włączyć? coś nagrać, jakiś sterownik?

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże.

CnQ włączasz w BIOSie, oraz instalujesz sterowniki dostarczone z płytą główną.

Na płycie którą dostałeś z płytą główną masz masę programów w tym jeden odpowiedzialny właśnie za to. Jeśli jakimś cudem nie masz na cd wejdź na http://www.asus.com i tam to znajdziesz :). Opłaca się to zainstalować w np: ściągasz muzę, filmy, gry nocą a ty spisz - program “wycisza/spowalnia kompa” tak byś ty się wyspał a komputer dalej ci ściągał :).

właśnie z płytą to jest następny problem, ale skorzystam ze strony www

bo ja mam płytke od ASUS tylko ze ja mi jest trudno otworzyć a jak juz się otworzy to bardzo powoli chodzi, czyli niewiem co to jest ale mam neta to sie nie martwię.

i jeszcze jedno pytanie!

czy jak ja będę miał włączony ten Cool ‘n’ Quiet i w nocy będzie minimalne użycie prądu to jak w dzień właczę odrazu wymagającą gre to czy będzie procesor już działał normalnie czy będzie jakiś “słabszy” ??

będzie działał optymalnie w zależności od zapotrzebowań.

obniża mnożnik procka i napięcie… dzięki temu wiatraczek nie musi się kręcić na pełnych obrotach…

a jak włączasz gre, albo coś co potrzebuje proca to wraca do tych oryginalnych ustawień

OK

Dzieki wszystkim

pozdrawiam