Cool n Quiet przestało działać

Witam, mam taki problem że funkcja jak w tytule przestała jakiś czas temu działać. wszystkie podzespoły jak w opisie łącznie z OC. Próbowałem już dawać domyślne ustawienia biosu płyty i czasem ta funkcja działa tylko na początku po starcie windowsa. Jak włącze niektóre gry to czasem chodzi a czasem nie tzn. jeśli włącze Keyne and Lynch Dog 2 to po wyjściu z aplikacji na poziom pulpitu pozostaje stałe najwyższe napiecie jakie ustawia bios, nawet jeśli ustawię na auto. Jaka może być przyczyna, ostatnio instalowałem dużo gier trochę testowałem, miałem wolny czas od pracy, ale przecież ilośc aplikacji nie powinna mieć znaczenia. Teraz też mam napięcie 1,39 mimo że piszę tylko ten post i nic poza tym. Jeśli chodzi o monitoring używam wszystkiego co można aby mieć pewnośc obiektywności co do pomiarów napięć ( everest, HW Monitor, CPU-Z, OCCT ). Nie rozumiem co się dzieje kiedys ta funkcja chodziła normalnie ponieważ co jakiś czas to sprawdzałem i było zawsze cacy.

Aha i jeszcze jedno nie wiem czy to ma znaczenie ale w bardzo widoczny sposób spadła mi wydajność w DIRT 3, kiedys hulało jak powinno a teraz jak włączę np wyścigi z rywalami ale nie przez neta tylko single zaczyna ciąć i to czasem niesamowicie. W innych grach nie odczułem spadku wydajności. Jeśli chodzi o test grafiki mój gtx 570 w 3D Mark 2011 osiąga wynik ok. 5350 pkt. (Perfomance). Wiem że ten wynik jest jak najbardziej słuszny porównywałem z innymi testami w necie.

Witaj

Jeśli nie wiesz, co zrobić to posprzątaj komputer w środku. Przyczyną nie działania Cool n Quiet może być najprawdopodobniej program pracujący w tle, który obciąża procesor. Wystarczy, że zawiesi się jedna aplikacja lub po wyświetleniu komunikatu o błędzie nie zwolni zasobów komputera a będzie wyłączone Cool n Quiet. Zaprezentuj listę programów uruchamianych podczas komputera.

dzięki za odpowiedź, tak się złożyło że w między czasie znalazłem przyczynę sam i akurat chodzi o proces obciążający, czyli twoja teoria jak najbardziej trafna. Plik exe jednej z gier działał właśnie jakby zwieszony bez względu na to co robiłem aktualnie w windowsie. Jeden z rdzeni dziwnym trafem był obciążony na 100% dokładnie ten pierwszy i tak przez cały czas. Zamknąłem proces i “jak ręką odjął”. Dzięki wielkie za pomoc. Zamykam temat i pozdrawiam

Dodane 28.05.2012 (Pn) 15:45

Aha i jeszcze jedno, był faktycznie jakiś komunikat przy otwieraniu gry KL2 Dog. Ja go olałem jakieś dwa dni temu teraz mi się przypomniało gdy przeczytałem twojego posta. Pozdrawiam

Gdybyś posiadał procesor jednordzeniowy, to zauważyłbyś spadek wydajności całego systemu operacyjnego z powodu zawieszonego w tle programu czy procesu EXE danej gry w tym przypadku “KL2 Dog”. Zacząłbyś szukać natychmiast. Procesory wielordzeniowe od użytkownika (jak widać) wymagają większej przezorności. Niestety aplikacje nigdy nie będą doskonałe.

Nasze zainteresowanie wykorzystaniem technologii Cool n Quiet pozytywne przyczyniło się do spełnienia wymogów ekologicznych, ekonomicznych i ergonomicznych (wydajnościowych) we współczesnych komputerach. Innymi słowy posiadane i włączone " Cool n Quiet" jest znacznikiem (markerem) czy system operacyjny poprawnie działa z należytą wydajnością, którą w procesorach wielordzeniowych na pierwszy rzut wzroku nie sposób zauważyć.

PS Napisz do mnie chciałbym zagrać z Tobą przez internet.