Coolead nie czyta płyt

Witam.
Mam taki napęd Coolead External Odd&Hdd Device który niby ma czytać blu -ray, dvd i cd a nie czyta żadnych płyt.Nie wiem co to jest za firma leży u mnie już trochę czasu.
Podłączam go na usb bo tylko na to da się go podłączyć i w oknie monitora wykazuje że
jest dysk g wkładam płytę, dioda się świeci jak by miała czytać płytę a po chwili się wysuwa
i nie ma nic.Pisze dla tego bo nie wiem czy trzeba coś w nim naprawić czy wywalić go na kosz.

Mam płatny program winpatrol plus, który tak robi z napędem. Muszę zamykać, żeby coś zgrać, albo nagrać.
Swoją drogą można spróbować naprawy programem portable - jest zip do pobrania:

Spróbowałem Repair DVD i nic nie pomogło,zainstalowałem odpaliłem program,uruchomiłem ponownie komputer i nadal to samo,może to wada sprzętu?

Pokaż screen z menadżera urządzeń.

menedżer urządzeń pokazuję że urządzenie działa poprawnie

Zainstaluj isobuster Po zainstalowaniu wyświetli się w oknie programu - na dole- napis Wersja Podstawowa. Klikniesz i będzie darmowa okrojona wersja programu. Wystarczy do czytania płyt. Czyli - uruchamiasz program i wkładasz płytę. Będą opcje otwierania, kopiowania itd.

zainstalowałem isobuster w wersji podstawowej,ale w tym programie pokazuje tylko dysk twardy

Pokazuje napędy i dyski w pierwszym menu rozwijanym.

Pokaż obrazek.

pokazuje że jest ten czytnik ale po włożeniu płyty nadal nie czyta i pisze brak nośnika,
może ta firma to tzw firma krzak?

1 polubienie

Raczej firma kogucik i ucikł.

Płyta uszkodzona? Pusta? Napęd wirtualny? Jakiś program blokuje?

płyta napewno nie ,a jaki program może blokować

1 polubienie