Cooler do procesora

Witam. Przy boxowym coolerze procesor mi się niemiłosiernie grzeje do jakichś 90-100 stopni po czym komp się wyłącza. Czy cooler thermaltake tmg a3 będzie dobry? Nie chodzi mi o żadne podkręcanie, po prostu aby komputer się nie wyłączał, aby procek trzymał temperaturę. Ten wiatrak styknie??

nałożona pasta na proc ?? cooler dobrze osadzony ?? wiatrak pracuje ?? jeżeli proc z podpisu to on nie ma się prawa grzać zwłaszcza gdy jest bez OC.

jaki fundusz an chłodzenie??

a co do tego boxow’ego sprawdź czy wiatrak się w ogóle kreci, przeczyćć go z kurzu, nałóż nowa pastę i wtedy zobacz

ja nic nie ruszałem, wcale a wcale, mnie też to dziwi, że się grzeje, ale wiatrak normalnie działa itp. odkurzałem go, trochę przetarłem, pomogło nawet ale tylko na pewien czas i niewiele

Pewnie trzeba zmienić pastę

Ale przecież nawet bez pasty chyba sie tak nie powinien grzać. Na moim starym Celeronie (wiem, może złe porównanie) instalowałem Winde, później stery itp i nic mu nie było.

ale jak za dużo to szkodzi…

Zobacz czy chłodzenie w ogóle jest dociśnięte, szczególnie wajcha, która dociska blaszkę przechodząca przez całe chłodzenie, bez przekręcenia wajchy chłodzenie też się trzyma, być może przy montażu wajcha została pominięta.