Cooler Master G750M - zwarcie

Witam wszystkich . 

To mój pierwszy post i proszę wybaczyć jeśli napiszę nie fachowym językiem . Otóż dziś składałem mój nowy  komputer . Wszystkie elementy bardzo starannie i bez pośpiechu . Problem pojawił sie podczas próby uruchomienia . Z tyłu obudowy zasilacza przy wejściu kabla usłyszałem trzask i poczułem smród . Wyrzuciło bezpieczniki w domu . Po analizie okazało się , że użyłem o milimetr za długich  śrub do montażu zasilacza . Mój ewidentny błąd . Czy to zwarcie mogło uszkodzić coś więcej niż tylko sam zasilacz ?  Czy w tym zasilaczu jest bezpiecznik ? Nie otwierałem go bo jest na gwarancji …                                                                                                                                                                                                                                                                            P.s Mam zainstalowaną nową kartę Geforce GTX 980  .  Po tym zdarzeniu podłączyłem stary zasilacz 200w . Zadziałał wentylator procesora i zapaliło się podświetlenie napisu na karcie graficznej .  Niestety nie jest wystarczająco mocny i nic więcej nie zadziałało .               http://www.coolermaster.com/powersupply/modular-gm-series/g750m/                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Z góry dziękuję za podpowiedzi  :slight_smile:

Powinny zadziałać zabezpieczenia w zasilaczu, ale różnie bywa. Może to tylko bezpiecznik w zasilaczu lub padł cały zasilacz + coś jeszcze w zestawie.

 

Sprawdź zestaw na innym markowym zasilaczu o odpowiedniej mocy.

 

Zasilacz oddaj na gwarancję, powód NIE działa lub wywala bezpieczniki w domu.