Cooler się wyłącza co jakiś czas. To normalne?

Witam.

Posiadam Cooler:

D34223-002

N6Z18D Q1

F09A-12B351

01AC1HZ(CX)

DC 12V 0.45A

Cooler włącza się i wyłącza kiedy chce. Jest taka opcja, że on się włącza wtedy kiedy temperatura jest wysoka? (tak waśnie słyszałem)

A jeśli tak to dlaczego komputer czasami się wyłącza tak jakby temperatura była na tyle wysoka, że się wyłącza?

Proszę o jakieś informacje bo nie wie czy cooler jest uszkodzony i szkoda mi procesora żeby się spalił.

Z góry dziękuje.

Cooler nie powinien się zatrzymywać nawet jeśli temperatura będzie niska,powinien działać na niższych obrotach ,zobacz dokładnie podłączenie coolera,przeczyść wentylator na coolerze bo może jest zapchany i dlatego się czasem zatrzymuje,ewentualnie jeśli jesteś trochę w tym ogarnięty to naoliw go olejem maszynowym,bo może tam już wszystko wyschło.

Pozdro

Zapchany na pewno nie jest. Czyściłem już go, a poza tym z tego co pamiętam to od nowości miał takie “odchyły” więc nie jest to wina zapchania czy wyschnięcia.

Podłączenie też sprawdzałem więc miałem nadzieję, że “ten typ tak ma”. W tym przypadku nadal nie wiem co mu jest.

Możliwe że już po prostu Cooler jest do wymiany,twój system chłodzenia jeśli ma odczepiany wentylator to zero problemu.Wymiana Wiatraka i po problemie.

Głównie chodziło mi o odpowiedź czy on może sam się wyłączać żebym nie wymienił na nowy, a okazało by się że on jest sprawny.

Ale z drugiej strony skoro się wyłącza komputer prawdopodobnie z przegrzania procesora to tak czy siak muszę go wymienić…

Dzięki za informacje i rady.

Pozdrawiam.