Cooler VGA problem z zasilaniem

Na Radonie 9550 stopił mi się cooler, kupiony dawno temu jako nówka, nie był podkręcany więc nie wiem do końca czym to było spowodowane. Obudowa cały czas jest otwarta ale to dziwne żeby kórz się zebrał i zapalił czy coś – akurat powiedzmy teraz.

Na cooling.pl zamówiłem Qoltec SilentLine V548 jak się okazało nie pasował za bardzo musiałem mu blaszkę (ozdobną) nieco spiłować ale myślałem że to już wszystko a tu Zonk. Dodatkowo mi nie pasuje zasilanie wiatraka!

Co ja mogę teraz z tym zrobić? Poza kupieniem nowego?

Na oryginalnym coolerzę na wtyczce jest oznaczenie:

Przy czerwonym przewodzie: 17

Czarnym: jmt

A na nowym (rozmiarem wielkości wtyku na karty akurat):

Przy czerwonym przewodzie: CKM

Czarnym: 13

1980c62fd3d01afam.jpg0468cfb3cefc5946m.jpgd3cbc8d063b01337m.jpg446558d8f477222am.jpg

kup przejściówkę na molexa (allegro) i po sprawie.

Obetnij obydwie wtyczki z zapasem kable zlutuj lub skręć druciki zaizoluj dobrze i po kłopocie. Tylko kolorki kabli zgodnie!!

Hym ale ja potrzebuję z 2pin na 2pin tylko mniejsze ;/

Lub poproszę o link jakiś.

No to zamień te coolery fizycznie wtykami czyli nożyczki taśma izolacyjna i do roboty :slight_smile:

A czy jesteś pewien że tu nie ma różnicy napięć czy coś? Bo szkoda mi go by było pociąć tak od razu, i sprawdzić czy nie będzie zwarcia lub małego bum!

Tnij śmiało ! tomik68 wie co mówi ! Nie spalisz napewno, 230V tam nie ma !!

Napięcia są standartowe!! a co do zwarcia to trzeba dobrze zaizolować kabelki i po kłopocie!!

Tylko że mam już nową grafikę i ram a tą chcę sprzedać i nawet bym kogoś znalazł do 100zł a jak spojrzy że było lutowane ;/ A jakiś mniej inwazyjny sposób ktoś zna zresztą i tak nie mam przy sobie lutownicy i lutu.

Czerwony kabelek +12v czarny uziemienie (od zasilacza czerwony oznacza +5v a żółty +12v)/

możesz jeszcze wyciągnąć te wkłady z wtyczek, tj te aluminiowe końcówki z plastiku i przełożyć do tej drugiej, o ile oczywiście wymiarowo sie zgadzają.

ale tak na pierwszy rzut oka wygląda że mogą być takie same :clever:

Postąpię jak radzicie i dokonam cięcia ale zastosuje jako izolacji opaski termokurczliwej aby to ładnie wyglądało tylko czy izolacja taka wystarczy? Czy zlutować oba przewody zawinąć każdy oddzielnie taśmą izolacyjną i dopiero dla estetyki opaskę termokurczliwą podgrzeję. Co radzicie?

zlutuj, ale nie dawaj już taśmy tylko same opaski termo