Coraz częstszy bluescreen


(Gallanomen) #1

Witam,

otóż mojego laptopa (ASUS K53S Series) zakupiłem niecały rok temu. Wszystko było ładnie pięknie do niedawna. Mianowicie po jakimś czasie użytkowania gdy odchodziłem na dłuższy czas od laptopa, a on zapadł w stan hibernacji i ponownym do niego wróceniu - i włączeniu go - włączał się błuescreen. Owa sytuacja powtarzała się dość rzadko jednak od jakiegoś czasu nasiliło się to i nie wiem z jakiej przyczyny. Ostatnio zaobserwowałem też, iż czasami podczas urchamiania wyskakuje bluescreen lub podczas zwykłego przeglądania stron internetowych. Po ponownym włączeniu wszystko jest OK. Najbardziej męczące jest to, że nie mogę odejść od niego na dłużej bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że włączy się blue ponownie. Jak już mówiłem problem nasilił się i teraz zdarza mu się to coraz częściej.

Oto moje logi :-x :

http://wklej.to/Vbp1R LOG

http://wklej.to/KJUm2 EXTRAS


(Atis) #2

Sprawdź pliki .dmp:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html


(Gallanomen) #3

proszę:

  1. http://wklej.to/2Q3RH

  2. http://wklej.to/qU4BP

  3. http://wklej.to/o9snt

  4. http://wklej.to/jOQqb

To wszystko co wyświetliło mi się w tabelce.


(Jurczak Jakub) #4

Mam tego samego laptopa. Czy aktualizowałeś sterowniki? Te które dostarcza Asus oraz te na jego stronie są nieaktualne. Należy wejść na strony producentów podzespołów, szczególnie odwiedzić stronę Nvidia i ręczne zainstalować najnowsze sterowniki. Inne wyjście to format. Należy nacisnąć któryś z klawiszy “F” podczas startu laptopa (zanim pojawi się logo windowsa), wtedy pojawi się kreator odzyskiwania systemu . Możesz jeszcze wywalić windowsa i zainstalować najnowsze Ubuntu.

Dodane 05.05.2012 (So) 20:29

Z logów wynika, że awarie powoduje sterownik: ntoskrnl.exe. Spróbuj zaktualizować sterowniki od grafiki oraz system.

ZOBACZ : http://support.microsoft.com/kb/331053/pl

Poczytaj w google: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION windows 7 oraz windows 7 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL


(Gallanomen) #5

Jedyne aktualki jakie robię to te, które wyskakują mi w komunikatach podczas włączania komputera. Jeśli chodzi o aktualki do podzespołów to szczerze nie mam pojęcia gdzie tego szukać bo, jeśli chodzi o komputery to jestem samoukiem i potrafię rozwiązać większość problemów samodzielnie, ale jeśli chodzi o coś poważniejszego to niestety, a może stety muszę szukać pomocy tutaj :-D. Mógłbyś podać stronki, z których ściągasz aktualki byłbym wdzięczny i jeszcze jedno Tobie nic takiego się nie zdarza?


(djkamil09061991) #6

Zainstaluj chipset:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Dri … 201015.zip

a grafiki niby masz dwie, tak więc stery pod intela:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Dri … 102291.zip

oraz nvidii:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Dri … 126856.zip


(Jurczak Jakub) #7

http://www.nvidia.pl/Download/Scan.aspx?lang=pl To poda Ci najnowsze sterowniki do nvidia. Te ze strony asusa są stare. Podczas pracy na systemie Windows 7 nie wyskakiwał mi blue screen. Obecnie mam zainstalowane Ubuntu i taki problem nie istnieje.


(Gallanomen) #8

Odświeżę trochę mój problem otóż, po zainstalowaniu odpowiednich rzeczy w podanych wyżej postach, bluescreen zaczął wyskakiwać przy przeglądaniu stron internetowych. Po porostu jak siedzę na necie i przeglądam fora, allegro etc to na raz blue.

tutaj logi z bluescreenview:

http://wklej.to/aoNZV

http://wklej.to/xRp0V

http://wklej.to/anJT9

Dodane 14.05.2012 (Pn) 21:38

Znów muszę odświeżyć mój problem, ponieważ problem staje się notoryczny podczas przeglądania stron.

http://wklej.to/YL2AT

http://wklej.to/otNaf

http://wklej.to/XTyCU

przeglądając te raporty z blue zauważyłem, że problem jest w jakimś pliku “ntoskrnl.exe”, jednak nie mam pojęcia za co on odpowiada i co z tym zrobić. Proszę o pomoc :?