Coraz gorsze wyrażenia o użytkownikach Windows w newsach

niby fakt gdyby nie te BSOD-y :slight_smile: Vista na twoim kompie będzie lepiej chodzić i wcale nie jestem fanem visty czy linuxa :slight_smile: piszę żeby pomóc, vista mimo wielu złych opinii jest systemem bardzo stabilnym… a złe opinie wynikają z tego że:

-koleś pisze że vista jest be a nawet jej nie miał

-koleś pisze że vista jest be bo ją miał ale na kompie typu “celeron 2ghz, 512mb ram i integra” i pisze że wolno chodzi

a z resztą przypomnijcie sobie jak to było jak wyszedł XP… wszyscy twardo stali przy 98 bo był lepszy itd. a XP miał za wysokie wymagania i wolno chodził… (no i problemy typu kompatybilność) no ale ludzie się przekonali do XP a 98 opuścili no i z vistą pewnie byłoby podobnie gdyby nie dzieci neo albo komentarze które piszą “vista jest denna bo ma duże wymagania” albo “mam 4rdzeniowy intel pentium celeron 4GHz i 4GB ram i mi vista wolno chodzi”

polecam ci vistę, nawet choćby dla testu przez jeden miesiąc :slight_smile:

sory za OT no ale chciałem to napisać :slight_smile: chciałem mu napisać że vista nie jest taka zła jak wszyscy mówią :slight_smile:

PS. sam używam linuxa czasem :slight_smile: no i XP na drugim kompie :slight_smile: no i tam na XP zdarza się BSOD raz na jakiś czas ale na viście jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się takie zjawisko :slight_smile: zero zwiech itd. :slight_smile: a na XP mulił po roku i format :confused: a na viście? rok bez formata a system chodzi jak od pierwszego dnia :slight_smile: no i vista ma wymagania takie specjalnie, równie dobrze mogli dać niższe od compiza ale nie dali… dlaczego? żeby ludzie wymieniali kompy no bo ile można mieć stary komp :wink: naciągają jak teraz nowe gierki :slight_smile: tylko po to żeby inne firmy zarabiały :slight_smile:

Koledzy wyluzujcie

Osobiście jade na win XP i Mandrivie i chciałbym stwierdzić (uczciwie) że każdy system ma swoje + i -

w wielkim skrucie

Windows

  • (moim zdaniem) łatwiejsza obsługa , dostępność oprogramowania , wiele gier
  • konieczność instalacji antyvirusa , bariera cenowa oprogramowania

Linux

  • wszystkie kodeki w pakiecie z systemem (co mnie zdziwiło nawet do mojej radiówki) , wirusów prawie 0 (może żyje w nieświadomości zagrożenia ale jeszcze nie spotkałem) , cena - Mandriva extrime około 100 PLN-ów
  • obsługa nieco trudniejsza , gier prawie 0 , a inne oprogramowanie też nie jest tak masowo osiągalne

tak więc nie ma idealnego systemu

Dodam od siebie że dużo gram i nie wyobrażam sobie tego na Linuxie. Jednak swego czasu musiałem postawić u siebie serwer poczty, http i DNS i linux poradził sobie z tym zadaniem duuużo lepiej niż windows.

Do tego dochodzi stosunkowa łatwość i prostota konfiguracji liska - wszystko w pliku tekstowym, proste reguły, całkowita kontrona nad systemem itp.

Program nie działa, zawiesza się? Brało się kod, analizowało, zmieniało potem kompilacja i działa.

Nie wyobrażam sobie tego na Win - głównie przez komercję :slight_smile:

Na szybkość nie narzekałem bo lubię prostotę - używam albo trybu tekstowego albo okienek typu FVWM a na nim kilka okien konsoli.

łatwość logowania, utzrymywania czystości i bezpieczeństwa, reinstalacji systemu itp - tego nei znalazłem w windowsach.

Nie mniej uważam że do pracy biurowej i rozrywki zdecydowanie wolę windows.