Coraz mniej miejsca na dysku?

Witam serdecznie !

Spotkał mnie mnie nietypowy problem ( przynajmniej tak uważam). Mianowicie, podczas normalnego użytkowania w krótkim czasie pamięc na twardym dysku u zapełnia się. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nic nie ściągam ani nie zapisuje. Poprostu korzystam z internetu(portale, poczta itd). Pamięc mam zapelnioną do tego stopnia, że nieche mi już nawet urouchamiać Internet Expoler. Gdzie może tkwić prolblem?

P.S Dodam, że mój kupmuter to straszny żęch i pamięci ma tylko 10 giga system operacyjny win 98 se

jakiego masz antywira?

?

Przeleć kompa CCleaner’m. Zmniejsz rozmiar kosza. Ustaw pamięć wirtualną ręcznie np 1.5 x ilość twojej pamięci RAM.

Avast. ale wątpie by był to kłopot z tym programem wcześniej było wszytko Ok, korzystam już jakiś czas z tego programu

Zrób tak jak master_zonk6 , Prawdopodobnie są to pliki tymczasowe z przeglądania internetu

Dzięki za pomoc!

Tylko zapomniałem też dodać, że jestem totalnym laikiem i nie wiem co i jak. Raczej nie sa to p[liki tymczasowoe ponieważ włącza mi sie automatycznie porządkowanie dysku i nie widzę tam plików tymczasowych.

Jak mam włączyc celanera, zmniejszyc rozmiar kosza i wreszcie jak mam ustawić pamięć wirualną??

ściągnij CCleanera z DP

Popraw błędy w postach, opcja EDYTUJ.JNJN

w takim razie uzyj tylko tego:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +v2.20.920

******************

Ściągnełęm ccleanera.Zainstalowałem na dysku D gdzie było wolne 700 MG. Podczas instalaji w jednej chwili zajeło cała pamieć 700 MG ! Ccleaner nie pomaga :frowning:

__________________________

Daruj sobie kolego zbędne uwagi w temacie :? - masz problem z właściwą interpretacją zalecenia moderacyjnego - pisz na PW.

Agaton

Ile masz pamięci RAM? A właczyłeś i przeczyściłes CCleaner’em??

Odpal go>w zaawansowane zaznacz>stare dane prefetch, deinstalatory hotfixów, historia uzytkownika. Potem analiza i Uruchom Cleaner

Daj też loga z programu Hijack This na www.wklej.org i umieść tutaj linka

Czy nazwa programu Hijack jest poprawna? Nie mogę go nigdzie znależć.

Zrobiłem analize i uruchomiłem Ccealnera. Usuneło mi zaledwie 5 MG:-(

Pamięci RAM mam mało 128:-) Mówiłem to żęch ale do czasu zakupu nowego muszę jakoś przeboleć:-)

http://www.download.net.pl/9364/HijackThis/

Mogą to też być kopie zapasowe tworzone podczas aktualizacji kompa przez Win Update…

X\windows\temp i wywal wszystko co tam będzie. nie przejmuj się jeżeli jakieś pliki nie będą chciały się usunąć (avast przechowuje tam swoje pliki tymczasowe i one się nie usuną)

X - litera dysku na którym masz zainstalowany system operacyjny

  1. Start => Uruchom => wpisz:

%temp%

i usuń wszystko

Start => Uruchom => wpisz:

%Userprofile%\Ustawienia lokalne\Temp i wyczyść wszystko

  1. Start => Wszystkie programy => Akcesoria => Narzędzia systemowe => Oczyszczanie dysku

  2. PPM na ikonkę Kosz => Właściwości => zakładka Globalne => zaznacz Użyj jednego ustawienia dla wszystkich dysków i pózniej za pomocą suwaka Maksymalny rozmiar Kosza zmniejsz ilość miejsca na dysku np. ze 100 % na 20 %

    1. Panel Sterowania => Opcje zasilania => zakładka Hibernacja i wyłącz opcję Włacz hibernację
  1. Skasuj z dysku plik hiberfil.sys

  2. Uruchom ponownie komputer

  1. Narzędzia => Opcje folderów => zakładka Widok => w sekcji Ustawienia zaawansowane zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery

W katalogu C:\WINDOWS usuń wszystkie foldery o nazwach zaczynających się znakiem dolara $, np. $NtUninstallKB905915$

  1. Przejdz do C:\WINDOWS\Driver Cache\i386

Skasuj wszystkie pliki jakie znajdują się w katalogu i386, odzyskasz ok.100 MB miejsca na dysku

W katalogu tym przechowywane są kopie sterowników

  1. Przejdz do C:\WINDOWS\Prefetch i usuń wszystko poza plikiem Layout.ini, uruchom ponownie komputer

Powybierane z tegoż tematu.

Przecież CCleaner kasuje pliki z w/w miejsc :roll:

Do lookasha

Próbowałem wykonac to co poleciłeś jednak to nie nieposkutkowało. Dlaczego, pewnie dlatego że to poraday dla Windowsa XP a ja korzystam z 98.

Odnoście rad

Ad1.

Nie ma %userprofile…%

Ad2. Nie mam tu czegoś takiego jak oczyszczanie dysku( pewnie tutaj w tym systemie chodzi o defragmentacje?)

Ad3. Rozmiar kosza i tak już miałem zminimalizowany do 0% teraz zrobiłem 20%

Ad4. hiberfil.sys pliku nie znalazłem

Ad5. nie znalazłem plików z “$”

Ad6.C:\WINDOWS\Driver Cache\i386 - folderu nie ma

Ad.7. C:\WINDOWS\Prefetch - Foder nieistnieje

Dodane 20.06.2009 (So) 0:03

Daj też loga z programu Hijack This na www.wklej.org i umieść tutaj linka

Daj logo - przybliż o co chodzi

pobierz ten program:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … This+2.0.2

Odpal, kliknij na Do scan and save log file. Wykona skan i zapisze log. Otwórz ten plik w notatniku, skopiuj zawartośc i wklej na www.wklej.org i daj linka do podstrony

http://www.wklej.org/id/109053/

mam nadzieję, że o to chodziło.