Core 2 Duo czy Core 2 quad?

Który procesor jest bardziej przyszłościowy, wydajniejszy i lepszy do gier - Core 2 duo 2x3.2GHz czy może core 2 quad 4x2,4Ghz? Czekam na wasze opinie

PzDr

prędkości procesora nie mnoży się przez ilość rdzeni. Na dzień dzisiejszy bardziej opłacalny jest zakup C2D. Niewiele bowiem jeszcze współczesnych aplikacji wykorzystuje 4 rdzenie. Na logikę rzecz biorąc, bardziej przyszłościowy wydaje się quad… ale to tylko czas pokaże jak będzie na prawdę:)

Oczywiście chodzi o nowe aplikacje,starsze i tak używają jednego rdzenia,nawet jak byś miał 8 rdzeni

Ja kompa na razie kupował nie będę - w wakacje zamierzam to zrobić. Ciekawe jak w wakacje będą się prezentowały ceny. Może na rynek wejdą jakieś ciekawe procki ??

do tego czasu mam nadzeje ze stanieja Phenomy, przymajmniej ten model - http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+X4+9500+AM2+B

Ja tam wole Intele i pewnie takiego sobie kupie do nowego kompa

Do wakacji sporo czasu … wiec wstrzymaj się jeszcze z takimi tematami :slight_smile:

od Phenoma to trzymać się na razie z daleka - marna wydajność…

jak do gier to brać obecnie E8400, podkręcić na 4GHz i proc marzenie do cięcia w gry ;]

do budżetowego kompa E2160 @ 3GHz i można też grać (oczywiście różnica wydajności będzie duża w stosunku do E8400 z zegarem 4GHz ale cena 3x niższa ;] )

E8xxx (8200 i 8400) miały być w cenie 500-600 zł ale widać że sklepy nakręcają ceny bo zapotrzebowanie duże.

mam zamiar zmienić kompa ale chyba poczekam z miesiąc-dwa max do wakacji aż emocje opadną i wezme najprawdopodobniej E8400 :slight_smile:

najchętniej widziałbym w soim przyszlym kompie 4 rdzeniowca w technologii 45nm ale ceny są kosmiczne narazie. 3k ponad za sam proc to przegięcie już.

phenomów nie brac bo są z błędami… Chyba że te poprawione wersje będą dobre to nawet nawet. Ale intel i tak górą ;] Wydajnośc kozacka :smiley:

Takie pytanie do czego ci to potrzebne jest??a ja za tyle kupiłem mój obecny procesor Athlon xp 2200+ i on poprostu wymiata :slight_smile: a tak na serio niewyobrarzam sobie jak może szybciej chodzić world czy strony internetowe a do grania to tak po cichu amd bierz według mnie żądzą na rynku

wiesz w ogóle co piszesz? :lol:

Teraz Intel jest najlepszy na rynku, za czasów Pentium 4/D AMD było najlepsze na rynku, po wyjściu Pentium dual core E2xxx, Core 2 Duo i Core 2 quad AMD zostało w tyle, szybkość stron internetowych zależy od prędkości łącza internetowego a nie od kompa.

Mi jakoś nie wymiatał Athlon XP 2000+, wymiatał wtedy kiedy zmieniłem Durona 950Mhz na niego, po 2 latach przestał mi starczyć i zmieniłem na Athlona 64 x2 4000+.

Twój ukochany Intel Core 2 Duo również miały ten sam błąd z tym że nie nagłośniony i co chodzą procki?