Core 2 duo e4600 Wysoka temperatura

Witam

Mam problem, otóż mam ten procesor w stacjonarnym PC i ostatnio po latach mnie naszło od tak by sprawdzić temperatury i jak się okazało procesor na spokojnie osiągał 55-56C przy oglądaniu jakiegoś filmu spokojnie dochodził do 60C a i wyżej…

Kupiłem pastę termoprzewodzącą okey, wiele razy nakładałem różne grubości i sprawdzałem jakie są temperatury… Udało mi się jedynie zejść o kilka stopni tzn. bez stresu 52-53C podczas oglądania filmu 57-58C.

Czym to może być spowodowane? może ten procesor to po prostu grzałka jak kiedyś kiedyś celerony?

Aha w CPU-Z dziwi mnie trochę to, ale pokazuje mi  core speed 1198,65Mhz a procesor ma przecież 2,4Ghz… :slight_smile:

Pozdrawiam.post-271509-0-18601400-1420550127_thumb.

to nie są złe temperatury nie ma się czego obawiać

Wrzuć procesor na obciążenie to wejdzie na 2.4 GHz.

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

“Wrzuć procesor na obciążenie to wejdzie na 2.4 GHz” 

Właśnie się skapnąłem że wchodzi na 2.4. A czy dałoby się jakoś ustawić by cały czas normalnie pracował na 2,4 Ghz czy to musi być tak jak jest?. 

Chciałbym też podkreślić że ogólnie komputer nie pracuje zbyt płynnie mam taką starą grę “nfs hot pursuit 2010” i normalnie potrafi czasem tak zamulać że się nie da grać nawet myślałem że to przez temperaturę procesora…

Zamulanie przy grach nie musi być spowodowane temp.procesora . Może to być wina zasilacza ,dysku…

@festicz Jeśli się nie mylę to Intel SpeedStep tak działa i dostosowuje taktowanie i inne

http://ark.intel.com/pl/products/32242/Intel-Core2-Duo-Processor-E4600-2M-Cache-2_40-GHz-800-MHz-FSB

Technologie zaawansowane > Udoskonalona technologia Intel SpeedStep®

Podaj jeszcze resztę konfiguracji to zobaczymy. Jak masz zasilacz z czarnej listy to nie będzie dobrze.

BTW. Mój 32nm Core i3-350M ma ok. 50-60 stopni Nie umiem ci powiedzieć czy stare Celerony były grzałkami, bo mam D 336, ale nie  ma on diody termicznej.

Można ustawić na stałe 2.4 wyłączając w biosie wspomniany wcześniej intel speedstep jednak ja nie widzę potrzeby w grach i tak od razu na 2.4 Ci wejdzie.

Konfiguracja to 

Ram 3Gb ddr II 667Mhz 

Grafika Gainward GeForce 9800GT 1Gb Golden sample 

Nazwa płyty głównej Intel Alton Bay D946GZAB

Dysk sata seagate barracuda 160gb

No i ten procesor co mi się tak “parzy” ale widocznie tak ma być :wink:

Z tego co patrzyłem to rekomendowane wymagania  NFS  hot pursuit 2010 są nieco mniejsze niż te podzespoły co mam… 

 

Co do zasilacza to nie tak dawno kupiłem niby tanio ale nie wiem bo na allegro go  nie ma. Nazywa się Tagan U33II 1000W to może on jest zbyt mocny?? Poprzedni był to jakiś “FEEL” czy jakoś tak nie pamiętam dobrze ale o mocy 350w…

Tagan U33II 1000W? Po co ci taki potwór? Toż ten sprzęt spokojnie zasiliłby porządny 400W kosztujący 3 razy mniej.

 

Ale w każdym razie zasilacz nigdy nie powoduje problemów dlatego, że jest zbyt mocny.

55-60 st. C to standard dla 65nm procesorów Intela, pod obciążeniem jest to nawet 65 stopni. Konfiguracja Twojego komputera jest nierówna, słaba płyta oraz dysk i mocny zasilacz, którego mocy nie wykorzystasz nawet w przyszłości. Radziłbym ci zakup procesora E6600 lub E6700, jeżeli gdzieś dostaniesz za dobrą cenę 8)

No dysk muszę zmienić bo coś głośno chodzi :smiley: mam do kupienia zasilacz którego firmy nie mogę nigdzie znaleźć nazywa się “Vpower black 580 wat” słyszał ktoś kiedyś o takim czymś? nie ma go (chyba że nie zauważyłem) na czarnej liście ale też nie ma go na rekomendowanej tak ze nie wiem czy brać… a cena jego to 100zł…

 

Aha a np. ten C2D E6700 jest dużo wydajniejszy? bo jak nie to nie będę inwestował w tego rupiecia już ani centa jedynie ten zasilacz zmienię jak nie jest to jakiś totalny badziew xD

@festicz

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Podkreślony V Power. Czarna lista. Jak będziesz zmieniał to na jeden z tych których ci poleciłem.

A no jest sorry nie wiem jak patrzyłem że nie zauważyłem :confused: a ciul zostanę już trudno przy tym taganie przynajmniej jest na rekomendowanej…

 

Dobrze, że podkreśliłeś C2D bo są jeszcze Pentium Dual-Core o tym samym oznaczeniu. Tak, model E6700 jest dużo lepszy od Twojego procesora.