Core 2 duo e8400 czy e8500 co wybrać

Witam w lipcu jakos mam zamiar kupić któryś z powyżej podanych procesorów który jest lepszy? i bardziej opłacalny

To jest niemal identyczny procesor (różnica 0.16GHz).

Kupujesz tańszy (8400) i bez problemu da się go “podkręcić” do poziomu 8500.

ok a w porównaniu do e6300 jest to jakiś skok wydajnościowy ?

Pomyśl o zakupie Q6600 - najbardziej odczuwalny skok w wydajności :slight_smile: Nie ma co się aktualnie pakować w dwu-rdzeniowe procesory, jak już to własnie 4-ro :wink:

Ja swojego wykręciłem na 3.6 bez zmiany napięcia da się nawet do 4.00 Ghz ale musi być rewizja E0 i już trzeba zmieniać napięcie

Jak chcesz jakiś skok w wydajności to proponuję coś na nowych częściach - choćby Pentium G - będzie bardziej nowocześnie i wydajniej. Do tego pamięci na DDR3, tańsze niż DDR2 i mobo z USB3.0.

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=54175 Platformę jak widać można złożyć za ok. 700zł. Reszte części z pozostałego komputera lub zmienić na nowe / używki z allegro. Dobra grafika za 3-4 stówy i masz zestawik nawet pod nowe gierki.

tzn ramy mam 8 gb ddr3

Dodane 10.06.2013 (Pn) 8:23

szczerze zastanawiam si nad tą nową platformą jednak niemam pojęcia gdzie moge sprzedać moje częsci

4 Gb ram ddr 3 1333 Goodram kupione 2 tygodnie temu za 120 zł

Gigabyte GA G41m Combo -Kupiona niecały miesiąc temu dałem 225 zł

Oraz procesor dałem za niego 60 zł + przesyłka

dodam że tato jest mi w stanie tutaj dać około 200 zł gdzie mógłbym sprzedać te części

Dodane 10.06.2013 (Pn) 8:25

a jakbym wystawił na tablice procesor + płytya + ram wszystko na gwarancji za 250 jak myślicie byli by chętni ?

Pamięci możesz zostawić, reszte na tablice. Wystawienie jest darmowe więc nic nie ryzykujesz.

e8400 to koszt około 200zł z przesyłką ,Q 6600 jeszcze drożej za bardzo to się nie opłaca inwestować w stary socket 775

Pentium G2020 kosztuje około 230zł i jest trochę wydajniejszy ,sprzedasz swoją płytę z procesorem i kupisz za to jakąś płytę na lga1155 np MSI B75A-G43 twoja pamięć ram będzie w sam raz do tego to sobie ją zostaw

wystaw płytę i procesor na tablica pl może będą chętni

Q9650EXTREME na tablicy widziałem po 750 zł chyba kogoś głowa boli w takiej cenie masz nową płytę i procka .

Cześć,

moim zdaniem nie warto inwestować już w ten komputer - zbieraj lepiej powolutku kasę na jakiś Pentium G, będzie wydajniejszy od C2D, będziesz mógł wykorzystać obecne pamięci i kartę graficzną.

A co do sprzedaży obecnej platformy to lepiej wystaw oddzielnie CPU i płytę.

A jaki masz teraz zasilacz?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Zasilacz Tracer Be cool sprwdzałem miernikiem i napięcia trzyma ale zaniedługi bde najprawdopodobniej zaczynał praktyki więc zaczne zbierać na nowy.

Dodane 10.06.2013 (Pn) 14:57

hmm niewiem jak nie uda mi się sprzedac obecnego zestawu moze kupie ten procesor żeby narazie starczał a w tym czasie będe zbierał bo ten mój procesor jest strasznie wolny :confused:

Dodane 10.06.2013 (Pn) 14:57

hmm niewiem jak nie uda mi się sprzedac obecnego zestawu moze kupie ten procesor żeby narazie starczał a w tym czasie będe zbierał bo ten mój procesor jest strasznie wolny :confused: