Core 2 Duo VS Athlon X2

Witam mam problem Pomiędzy Atrlonem x2 a Core 2 Duo. Co polecacie PILNE

C2D są dużo wydajniejsze poczytaj jakiekolwiek porownania i testy w necie.

Najbardziej opłacalnym obecnie zakupem jest C2D e6300 niby najsłabszy z serii 6XXX ale spokojnie można go podkręcić całkiem przyzwoicie (ponad droższy e6400 bez problemowo praktycznie choć wszystko zależy od serii i poszczególnego osobnika - są lepsze i gorsze do oc).

http://tomshardware.com/

Porównaj sobie te 2 procki.

oki dzięki

Core 2 duo górą.

:smiley: nom raczej tak:D

tylko czy aż tak dużo ? w normalnym użytkowaniu kompa różnicy “gołym okiem” i tak nie zauważy.

C2D jest lepszy, dużo lepszy :wink:

no jasne z C2D sa lepsze.C2D rullez :))

dobra dobra juz wiem|:D

Czytaj więcej: TU

A poza tym AMD RLZ

co ma HT do dual core ?:S

pewnie ze nie zauwazysz roznicy ale nikt nie kupuje kompa po to by gapic sie w ruch kursora po pulpicie wiec…?

Intel Core 2 Duo są moim zdaniem lepsze i pewnie wszystkich. Ale są również ludzie, którzy nie lubią Intelów tak jak np. mój brat chciał kupić Athlona X2. Ja mu odradzałem gadał z kolegami na GG też mu odradzali. I właśnie ma zamiar kupić Intel C2D E660 :slight_smile:

O wiele bardziej wydajniejszy zwłaszcza w grach.

Ja też zawsze miałem komputer oparty na AMD (to już czwarty chyba, albo piąty - nie pamiętam) i teraz zastanawiam się, czy kiedy za jakiś rok znów będę zmieniał komputer, to czy przypadkiem nie kupić Core 2 Duo. Wtedy będą tańsze. Ale AMD też pewnie coś nowego wymyśli. Poczekamy, zobaczymy.

okej dzięki za pomoc:) teraz jestem pewny zeby kupic C2D6300 :slight_smile: ale pod płyte Asrock bo raczej nie bede podkrecac bo z tego co wiem to jak podkreca sie to sie traci gwarancja:) :twisted:

A jak Ci serwis udowodni, że podkręcałeś?

Lepiej kupić porządną, Asrock jest dobry na jakiś czas (nie licząc Dual Sata 2 s939).

Z tanich np. Gigabyte 945P S3 ~300 zł.

Lepsza Asus P5N-E (nForce 650i)

A reszta? Ramy, zasilacz?

Gwar może stracisz jak podkręcanie będzie widoczne np V-modach (ale też nie zawsze), jak proc będzie miał odbarwione styki (w skutek zbyt wysokiego napięcia na proc), kręcić z głową, nie przesadzać, napięcie zwiększać tylko w razie konieczności (C2D dużo nie potrzebuje, na deflaucie pewnie pójdzie do 2.5-2.8), i lepiej przed zakupem sprawdź czy proc jest z rev. L2.

Dobra jesli mi dacie Kase to kupie tez Płyte mam model Asrocka 775 Dual VSTA. Ram 1 GB 664MHZ DDR2 Elixir, Zasilacz 400W ChiefTec

To bierz tańszego X2 i to co zostanie dołóż do lepszej płyty głównej i po problemie. Nie wiem czym wy się zachwycacie. C2D, przecież technologia to technologia, pstępu nie zatrzymasz. A za rok i tak będziesz chciał mieć coś lepszego.