Core 2 Extreme 3.0 i co doniego?

Witam wszystkich chcialbym zbudowac kompa generalnie do gier ogladania filmow czasem przerobic jakis film na inny format, praca w Word i Excel. Okazyjnie wpadl mi w rece procesor QX9650 i on mialby byc sercem mojego nowego komputera, dodatkowo posiadam DDR3 2x1GB (10600) ewentualnie DDR2 2x1GB (6400), karte graficzna GF 9800GT i dysk Sata 500GB.No i tu rodzi sie pytanie jaka plyta, zasilacz i chlodzenie na procesor.Kasy na te 3 rzeczy mam tylko okolo 1100zl.Na innym forum staralem sie uzyskac pomoc ale z marnym skutkiem, powiedziano mi tam zebym sprzedal proca, ram i kupil E8xxx albo E5200 i DDR2 z plyta ASUS P5Q PRO moze jest to dobry pomysl ale ja bardzo chcem ten procek co mam, mysle ze za 2 lata przyda sie w 100% nawet w grach. Wiec co radzicie bo ja tyle juz sie naczytalem ze zamet mam w glowie.

Moja propozycja:

Płyta: MSI Neo3-FR (DDR2)

Chłodzenie: Pentagram Karakorum

Zasilacz: Pentagram silient force 620W

juz teraz sie proc quad przydaje np. w gta4 a wszyscy mowili po co kupujesz quada lol-a teraz moge im sie zasmiac prosto w twarz i pokazac jak gta4 chodzi u mnie a jak na jakims 2 rdzeniowcu

podobno bardzo awaryjne .

weź lepiej coś z gigabyte

może lepiej OCZ SXS 500w?

To co Chłodzenie: Pentagram Karakorum a zasilacz: Pentagram silient force 620W wiec zostaje 700/800zl .Mam DDR3 (1333) i w przyszlosci chcialbym zrobic CF albo SLI zeby dzialalo przynajmniej w 16x8.Wiem ze wymagania mam wielkie a kasy na to zbytnio niemam ale jak macie jakies propozycje to piszcie zawsze moge z miesiac poczekac i wyskrobac z 200zl wiecej ale ciezko bedzie.

MSI P45 Neo2-FR » Opis 532,00 532,00

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM » Opis 85,00 85,00

Corsair VX550 550W » Opis 341,00 341,00

Wartość produktów: 958,00 zł

Nie chce podwazac niczyjego zdania ale czytalem ze MSI P45 Neo2-FR ma problemy z quadami i pamieciami OCZ, niemoge znalesc linka do tego ale cos tam bylo o tym chyba ze cos pomieszalem bo przez ostatni tydzien tyle tekstu przewalilem tylko o mobasach ze moze sie pomieszac w glowie dla laika.No a co do Asusa to co o tych myslicie cenowo podobne do MSI P45 Neo2-FR a wiecej dobrego sie o nich slyszy a zwlaszcza o P5Q PRO a skoro juz jestem przy tej plycie to zapytam czym sie ruzni od Asus P5Q3 bo dlamnie to niczym procz obslugi DDR3 a cenowo tak samo stoja nawet wizualnie sa takie same.Szczeze to mysle tylko nad tymi dwoma, tylko tak pytalem o inne bo moze cos lepszego jest na rynku za ta kase.

MSI P45 Neo2-FR lub Asus P5Q PRO możesz brać równe karty. MSI nie ma żadnych problemów chyba coś śle wyczytałeś. :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Procka sobie zostaw, jego sprzedaż ma mały sens na chwile obecną. Weź do niego płytę Asus P5QL-E lub Gigabyte EP43-DS3L. MSI ci nie polecam bo nie mają najlepszej sekcji zasilania. Pamięci jeżeli masz DDR3 to sprzedaj i weź sobie 4GB najtańszych DDR2 (procek ma i tak mnożnik odblokowany więc lepszych nie trzeba). Zasilacz BeQuiet E6 500W, albo Cooler Master 520W. Chłodziwo Pentagram Karakorum, Scythe Ninja, lub Auras Wave.

Właśnie maja jedne z lepszych, mało tracą na ciepło, vdrop jest nie wielki, plus funkcje oszczędzania energii.

Ma problemy, bo łamie się jak dostaje za duży nacisk niektórzy uznają to za wadę płyty, trudno nie każdy może dopuścić do siebie że połamał płytę bo montował chłodzenie na proca z kopa, łatwiej zwalić na MSI.

Problemy z OCZ, może ktoś źle poustawiał napięcie dla ramu np za niskie i miał problem, np przez to że płyty Abita standardowo ustawiały za niskie to zostały uznane za problemowe, a wystarczyło lekko podbić napięcie, u siebie na Neo3 (gł różnica między Neo2 to brak drugiego gniazda do grafy) problemów nie mam z OCZ, z Quadami to nie wiem z czym problem, nic takiego nie widziałem.

Poczytaj najlepiej testy na egieldzie, Asus potrafi zgubić ustawienia biosu, tak sam z siebie.

Quada Extreme na Twoim miejscu bym nie kupował Q6600 podkręcić, kupić dobrą grafę HD 4870, zasilacz Corsair 520 lub mocniejszy, ram ten co masz DDR2, MSI P45 Neo2, chłodzenie thermalright ultra 120, lub pentagram karakorum.

Ram, proca i grafike mam reszte tez ale na kartce zostala mi tylko plyta ona ma mi starczyc na 2/3 lata i procek tez w niedalekim czasie bede chcial zrobic CF, wole SLI ale mnie niestac.Znalazlem taka plytke troche chipset stary ale wszystko ma za niewielka cene, 2 porty PCI-E x16 (oba w trybie x16), Cztery gniazda niebuforowanej pamięci DDR3 1800*/1600*/1333/1066/800, no i 8 kanalowa sekcje zasilania firma tez godna uwagi, za 500 takie cos to chyba ok ? http://www.asus.pl/products_compare_sho … =1874&l1=3 =D>

człowieku co ty gadasz??

Na tej grafice?

:x Eeee no nie zostawiajcie mnie tak bez niczego.Doradzcie cos ![-o<

A sorry przegapilem.Chyba tego Asus P5Q PRO wezme ale pozwole sobie odswiezyc jedno pytanko bo nikt nie odpowiedzial, dobra ta by byla http://www.asus.pl/products_compare_sho … =1874&l1=3 ma x38, 2 porty PCI-E x16 (oba w trybie x16), no i DDR3 lyka, taka chyba przyszlosciowa, czy nie :?:

Edit: Chyba z tym pytaniem to cos nie tak bo nikt nie pisze a pytam juz 2 raz.