Core 2 Quad Q9300?

Witam! Zastanawiam się nad kupnem procesora Intel Core 2 Quad Q9300, nie wiem jednak, czy będzie on kompatybilny z moim sprzętem, ani czy istnieją jakieś tańsze, a nie ustępujące dużo wydajnością alternatywy. Kręcić go raczej nie będę. Mój sprzęt to:

Płyta główna: Abit AB9

Ram: 2x 1GB Patriot DDR2 800 MHz CL 4

Zasilacz: Chieftec 600W

Z góry dziękuję za pomoc!

A po co Ci quad?? Ja bym wziął E8400 lub E5200 (w zależności ile masz kasy).

Płyta ma socket 775 więc te procki wejdą.

A ja nigdy w życiu nie kupiłbym dwurdzeniowca. Po przejściu na Phenoma czuć kopyto (a sam procek wcale nie najszybszy). Nowoczesne systemy operacyjne działają szybciej na kilku rdzeniach.

tak

Do pracy w systemie operacyjnym (WinXP i Vista) nie ma jakiejkolwiek różnicy pomiędzy 2 a 4 rdzeniowym procesorem, różnica jest miedzy 1 a 2 rdzeniowym. Najprawdopodobniej twierdzisz tak po przesiadce z klasycznego talerzowego dysku tw. na dysk flash.

CactusPie

do czego konkretnie byś używał tego 4 rdzeniowego procesora.

Procesor będzie raczej działał bez najmniejszego problemu. Lecz ja bym się zastanowił nad czymś dwurdzeniowym. Bo i tak tej mocy się nie wykorzysta. Dwurdzeniowe lepiej radzą sobie w grach. :wink:

Mimo wszystko brałbym cztery rdzenie. Aplikacji wykorzystujących je będzie przybywało. Wg MS, Vista lepiej radzi sobie z obsługą kilku rdzeni od XP (2K3) i myślę, że jest w tym nieco prawdy (XP na Bartonie i 1 GB RAM chodził mi lepiej niż Vista teraz ha ha - ale mniejsza o to :slight_smile: ). Jak kupować, to raczej 4.

PS.

SSD kupiłem niedawno - wzrost wydajności jest, ale nie taki jak się spodziewałem.

A po co ci quad ja bym wzioł E8400 lub E5200.

Twoja płyta ma socket 775 wiec obydwa bedą pasowac.

Procesor będzie głownie do gier :wink: No i jest parę tytułów wykorzystujących 4 rdzenie, w które chciałbym zagrać (Crysis, GTA IV), i pewnie będzie ich więcej. W każdym razie dzięki za pomoc :slight_smile: