Core Duo2-Warto?

(putineq) #1

Witam, sporo teraz o Core Duo2 i o testach i o tym ,że najsilniejszy Core Duo2 kładzie na łopatki Athlona FX-62 jednak nie można patrzeć(Chyba?) na te testy bo te procki to jeszcze nie wersja Finalna tylko protototyp produkowany z pełno krzemowych palet który jest dostarczany do testów, ten typ jest elastyczny do podkręcania itp. a wersja finalna która trafi do sklepów są produkowane z palet w których wszystkie materiały które sprawiają, że procki są wydajne itp. są ograniczone do max 40%. Co o tym sądzicie, mi się zdaje, że będzie tak jak kiedyś z Venicami od AMD czyli na początku rozkładały pentiumy4 w wersji finalnej były tylko troche lepsze. Co o tym sądzicie??

(chudy ed) #2

jakby nie było to brałbym nawet najsłabszą wersje.Ale niestety nie w tym życiu...nie stać mnie dać 6-7 papierów 100zlotowych na kwadracik o wymiarach nie przekraczajacych 5x5cm

(Wigrus1) #3

czyżby fanboy AMD? Ja do wkroczenia Core2Duo nie wierzyłem w te testy, jednak jak się pojawiły w sprzedaży i zaczeło się "normalne"testowanie tychże procków to uwierzyłem w ich wydajność.

teraz nie warto, bo drogo, ale przecież platform się nie zmienia co rok, tak więc jeżeli ktoś ma odpowiednią ilość gotówki to podaje conroe'a do zestawu.

(Johny) #4

Zależy do czego wykorzystujesz komputer - jeśli są to tylko gry na razie nie warto kupowac dwurdzeniowego procesora,innaczej jeśli korzystasz z odtwarzaczy filmów,albo obrabiasz grafikę 3D,programy takie jak Maya 3D i 3D Studio dawno korzystają z dwóch rdzeni,sam system musisz miec w wersji Professional,bo Windows XP Home nie obsługuje wielu procesorów,sytuacja zmieni się w przyszłości,gdy gry będą pisane wielowątkowo - jeden rdzen będzie zajmował się obsługą grafiki,drugi np. fizyką gry

(Aficio32) #5

Warto.Ja mam i jestem mega zadowolony. :mrgreen: :mrgreen:

(McDracullo) #6

Ale tak wydajnego jednojajowca nigdzie nie znajdziesz!