Core2duo 1,4Ghz/2mbCache/800fsb/GF128mb czy się opłaca?

Witam i prosze o rade

Obecnie posiadam stary komputer przenośny(2004 r) firmy Gericom o takiej konfiguracji :

Celeron 2,8Ghz

RAM 503mb

Grafika zintegrowana

cache około 250kb

Jednak jego wydajność już od dawna mi nie wystarcza choćby do takich aplikacji jak autocad, emultory sieciowe, VB nie wspominając o takich aplikacjach jak Google earth , poprostu ci przy nich tnie i wydaje dźwięki podobne do odkurzacza.

Więc postanowilem zaopatrzyc sie w coś lepszego. Jako że nie mam wielkich środków finansowych (student) na takie zakupy wstepne poszukiwania spełzły na niczym gdyż ceny przy jako takich konfiguracjiach są dla mnie zbyt ogromne :o

Jednak przy naprawde dogłębnym poszukiwaniu trafiłem na kilka ciekawych ofert (i może komuś też się przyda).

I chce zapytać czy model który poniżej wymienie poradzi sobie gładko z wyżej wymienionymi aplikacjami ? ![-o<

notebook Dell (nowy) cena 2650 zł brutto

PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo T5270 (1.4GHz/800Mhz FSB/2MB cache)

OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Home Basic

LCD PANEL 15.4 inch Wide Screen XGA LCD Display

MEMORY 2GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz, 2 DIMM

HARD DRIVE 120GB 5400RPM Hard Drive

OPTICAL DRIVE 8X CD/DVD Burner w/ double-layer DVD+R write capability

VIDEO CARD 128MB NVIDIA® GeForce™ 8400M GS

SOUND OPTION High Definition Audio 2.0

Labels Windows Vista™ Basic

Processor Branding Intel Core 2 Duo Processor

Integrated NIC and Modem Integrated 10/100 Network Card and Modem

Więc czy w porównaniu do tego pierwszego komputera to bedzie duży skok wydajności?

szczególnie mam wątpliwość co do tego zegara 1,4 jak on sie ma w porównaniu do tego celerona 2,8 ?

czy to sobie poradzi z tymi cięższymi aplikacjami bez zacinek?

Lepiej kupić ten procesor i go podkrecic czy kupić lepszy ?(za 1,6 trzeba doplacić 600zł =D za 1,8 700zl,co mi sie juz srednio widzi )

I czy ten zakup w tej cenie się opłaca?

poradźcie

Jesli liczysz na jakis zawrotny wzrost wydajnosci to sie chyba zawiedziesz…dual 1,4 to architektura rdzenia coppermine … ktory intel wrzucal wlasnie w celeronach… zaimplementowano technologie bo chcieli zrobi zrobic tani procek mobilny. To tak samo jak z pierwszymi dwurdzeniowkami intela - 1 rdzen podzielony programowo…zenada. Jedyna rzecz ktora moze lepiej dzilalac to karta graf i ew. napedy jak miales zajechane. Za taka kaske ktora chcesz wydac to bez zadnego problemu mozesz miec duzo lepszego kompa - zerknij sobie na ceny toshiby - w tej cenie bez problemu znajdziesz … Wesolych swiat …

http://allegro.pl/item285556255_nowa_to … gbhdd.html

http://allegro.pl/item286985999_nowy_hp … l_vhb.html

http://allegro.pl/item287576742_hp_pavi … f7200.html

Przestrzegam przed Vistą Basic. Ma w zasadzie te same funkcje co XP Home przy większych wymaganiach sprzętowych (bardziej muli). Dużo lepsza jest Vista Premium, to jak połączenie XP z MediaCenter i Tablet. Natomiast wersje Business są okrojone wobec Premium, mają tylko dodatkowo obsługę domen sieciowych (nieprzydatne w domu) i są dużo droższe.