Core2Duo a Quad

Witam!

Co bedzie lepsze no kolejne,tak z 2,5 roku?Core 2 Duo czy Quad?Dodam,ze jestem graczem…

Core 2 Duo ponieważ większość gier nie obsługuje jeszcze 4 rdzeni.

Core 2 Duo przez 1 rok będzie na 100% lepszy a potem zależy jakie gry będą wychodzić czy coś pokroju GTA IV (lub gier wykorzystujących wile wątków) czy tendencja do wyższości 2 nad 4 się utrzyma.

Przy okazji powiedz jakie konkretne modele masz na oku i powiedz jaki masz budżet jak składasz nowy komputer ewentualnie modernizujesz stary :slight_smile: (jak modernizujesz podaj to co teraz masz)

W tej chwili do gier lepszy jest Core 2 duo bo tak jak pisano wyżej większośc gier obsługuje w tej chwili tylko 2 rdzenie ale jeżeli planujesz coś na 2,5roku to jestem pewien że obecnie większość nowych wymagających gier będzie powoli wymagało 4 rdzeni więc w sumie trudno powiedzieć. masz dwie opcję:

kupić core 2 duo e8400 i zaplanować ewentualną szybszą wymianę za jakiś czas oczywiście do tego płyta główna na którą potem bez problemu wrzuci się quada ;]

albo od razu dołożyć trochę pieniędzy i kupić dobrego quada tylko porównywalnego prędkością czyli np q9650 tylko niestety jest to dwa razy większy wydatek niż ten core 2 duo…

Ja na twoim miejscu wybrał bym pierwszą opcję szczególnie że w tej chwili 4 rdzeni nie wykorzystasz a za jakiś rok kiedy już ten e8400 przestanie wystarczać quad będzie stosunkowo tańszy ;]

Od razu tez polecam wrzucić jakieś lepsze chłodzenie na obojętnie którego procka… np http://www.allegro.pl/item604493714_now … _alcu.html

Za 2,5 roku Quady będą przestarzałe, ponieważ pojawił się już iCore7. Obecnie jest nieopłacalny w zakupie dla przeciętnego użytkownika, ale za kilka lat stanieje i będzie tym czym jest Core 2 Duo teraz.