Core2Duo - jak sprawdzić czy oba rdzenie są sprawne

Jak sprawdzić czy oba rdzenie Core 2 Duo są sprawne.

Pytam bo zaniepokoił mnie fakt że program coretemp i systeminfo podają temperaturę jednego rdzenia na poziomie 50stopni, co jest zresztą przesadą bo radiator jest zimny (nawet gdy wentylator z chłodzenia nie pracuje).

A drugi rdzeń jaką ma temperaturę?

Właśnie o to chodzi że drugi rdzeń nie jest w ogóle widoczny podawana jest tylko temp. “core #0” a z tego co wiem powinna być podawana również temp core #1?

Teraz zainstalowałem jeszcze Everesta i pokazuje temp. dwóch rdzeni którym programom w takim razie wierzyć?

Czemu niektóre podają temp. tylko jednego rdzenia?

Zależy to od płyty głównej?

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy masz widoczne zainstalowane dwa rdzenie.

Sprawdź jeszcze odczyt w programie PC Wizard 2008

A w którym miejscu mnie więcej bo nie mogę znaleźć?

Jaki masz system operacyjny i jaki service pack?

Procesor przecież.

PC Wizard 2008 podaje że mam dwa rdzenie i że jeden ma 1% obciążenia a drugi 0, czyli chyba działają oba :slight_smile:

Pokazuje też temp. Processor Temperature : 38 °C i Processor Temperature (Core 1) : 52 °C

Czy to znaczy że jeden rdzeń ma 38 a drugi 52 stopnie? Bo Everest pokazywał że oba mają po 52. Choć i tak w to nie wierzę, BIOS pokazuje 38 stopni a wg mnie temp. rzeczywista będzie jeszcze niższa.

Mam Win XP SP2 i nie mam zakładki procesor w menedżerze urządzeń.

Zauważyłem jeszcze coś PC wizard podaje: Number of Core Enabled : 1 czy to znaczy że działa tylko jeden rdzeń?

Jeśli tak to jak włączyć drugi?

To jakaś nowość jak możesz nie mieć?

Zauważyłem jeszcze że gdy wejdę w takie urządzenia systemowe jak:

czasomierz systemowy, głośnik systemowy, kontroler dma, intel ich10 family smbus controller, płyta systemowa, procesor numeryczny, programowalny kontroler przerwań, zasoby płyty głównej i zegar systemowy CMOS/czasu rzeczywistego

w stanie urządzenia widnieje brak zainstalowanych sterowników jednak w zakładce sterownik niby sterowniki są zainstalowane w większości przypadków sterowniki dostarczone przez microsoft.

W pozostałych urządzeniach systemowych wszystko jest już ok.

Wrzucam screena z urządzeń systemowych jakie mam:

780660469Schowek-1.jpg

Uprzedzam jeszcze pytania, sterowniki chipsetu zainstalowane.

Przykład:

6324ae9c4c063246m.jpg

rokko , u mnie niestety tego nie ma :confused:

622459453Schowek.jpg

Zainstalowane stery do mobo?

A po włączeniu widoku ukrytych urządzeń ??

Menu Widok -> Pokaż ukryte urządzenia

Core 0 to pierwszy rdzeń w Quadach jest to samo Core 0,1,2,3.

Czy drugi rdzeń chodzi to wystarczy włączyć menadżer urządzeń > wydajność, do stabilności Orthos.

45nm proce często mają uszkodzone czujniki.

tak, najnowsze.

również nie widać procesora

To niestety chyba nie chodzi :confused:

Tak się zapytam - to Windows XP Home czy Professional?

To nie ma znaczenia, jeśli już bios może mieć opcję ograniczania liczby id rdzeni, ewentualnie rdzeń jest poprostu uszkodzony. Można sprawdzić czy jakiś knoppix będzie widział oba rdzenie i czy będzie mógł z nich korzystać.

Mógł zajść błąd podczas instalacji systemu. W menu start->uruchom, wpisz msconfig

Przejdź do okna rozruch, kliknij przycisk Opcje zaawansowane->zaznacz: Wykryj warstwę HAL, zapisz zmiany i restart.

Sprawdź, czy wykrywane są dwa rdzenie (np. w menedżerze zadań).