Corel capture jak korzystać

Uruchamiam Corel capture w opcjach ustawione jest F7 jako przechwytywanie. problem jest taki że po wcisnięciu rozpocznij przechwytywanie nic nie mogę zrobić, mogę naciskać F7 w nieskończoność a i tak nic to nie zmienia. W okienku które się pojawia widzę tylko powiększenie tego co mam na ekranie ale nie mofę tego nigdzie wkleić ani przejść do do coela aby to wkleić.

W zakładce Miejsce docelowe musisz odznaczyć gdzie ma byc umieszczony screen; plik, schowek, drukarka czy aplikacja. Klikasz Przechwyć i wyskakuje komunikat o gotowości do przechwytywania z przyciskiem Kontynuuj. Po naciśnięciu tego przycisku ikonka pojawia się w trayu. Wtedy klawisz F7 i … gotowe. :slight_smile:

Robię wszystko tak jak piszesz,po naciśnięciu kontynuuj pojawia się okienko w którym widać kawałeki ekranu i nic nie jestem w stanie wybrać ponieważ zmienia sie jedynie obraz w tym okienku. Jak zanaczyć fragment obrazu na monitorze i wkleić do corela?

Wydaje mi sę, że problem tkwi w konfiguracji programu. To, co chcesz przechwycić, wybierasz w zakładce Źródło , a w zakładce Aktywacja odznacz wszystko tak jak na załączniku niżej;

screenlx1.th.jpg

Jeśli wszystko jest dobrze usawione to po naciśnięciu Kontynuuj okno zamyka się, a w zasobniku systemowym pojawia się ikonka Capture.

Wszystko działa dobrze jeżeli przechwytuje cały ekran, natomiast jeżeli wybiore opcję przechwyć obszar po kliknięciu kontynuuj pojawia się małe okienko w górnym lewym rogu które mogę przesuną i powiększyć ale za żadne skarby nie mogę obrazu przechwycić. Nie ma możliwości zamknięcia tego okna ani wyjścia z programu pojawia się w nim tylko widok tego co na ekranie w zależnośći w którym miejscu jest wskażnik. Jedyna możliwość wyjścia a z tego to reset komputera. Pomocy mam do skopiowania kilkadziesią stron z ekranu i za diabła nie mogę sobie poradzić

To będzie tak; wskaźnikiem myszy klikasz w miejscu w którym zaczyna się przechwytywanie ( jesli obraz ma miec kształt prostokata to w lewym, górnym rogu tegoz prostokąta ). Pojawia się w miejscu kliknięcia czarny kwadrat składający się z czterech małych kwadracików. Wskaznikiem chwytasz kwadracik znajdujący się w prawe, dolnej części i trzymając wciśnięty LPM ciągniesz po przekątnej, aż objedziesz potrzebny obszar. zwalniasz przycisk i masz zaznaczony potrzebny obszar. Dwuklik wewnątrz zaznaczenia i gotowe tzn. otwiera się PhotoPaint z przechwyconym obszarem i komunikatem Przechwytywanie zostało zakończone. Klikasz OK i zapisujesz do wybranego formatu obrazek. :slight_smile:

A nie prościej PrtSc, otworzyć InfranView i wkleić CTRL + v? :wink: Potem ew dociąć (zaznaczyć i CTRL + y).

Wydaje mi się, że autorowi tematu właśnie o to docinanie chodzi. W Capture docina się w trakcie przechwytywania nawet jeśli przechwytywany obszar ma nieregularny kształt. Sprawnie to idzie tylko trzeba trochę wprawy :slight_smile:

Bo jak masz już to co piszesz to musisz lewym przyciskiem myszy przytrzymać i zaznaczyć obszar który chcesz przechwycić.

Będziesz miał po tej operacji biały prostokąt lub kwadrat w zależności jakie pole zaznaczysz.

Potem klikasz na ten obszar co zaznaczyłeś i wyskoczy Ci: Przechwytywanie zakończone.

191c24d44d6b814am.jpg

…ewentualnie czarny … :wink:

capture16092008153508ke8.th.jpg