Corel - domyślnie początek układu współrzędnych lewy górny róg

Witam,
czy da się zrobić domyślnie w Corelu aby w nowych dokumentach początek układu współrzędnych był u góry w lewym rogu?

Dodatkowe pytanie, w jakim celu początek pionowy jest na dole?

To o co się pytasz to są linijki i rzeczywiście pokazują rozmiar aktualnie otwartego dokumentu.
By skala zaczynała się od góry, należy przenieść znacznik położony w rogu na róg otwartego obszaru roboczego i wtedy cała skala się do niego dopasuje, tak że zaczyna się właśnie na górze.

Dodatkowo, jak przytrzymasz klawisz shift, możesz linijki przenosić w dowolne miejsce obszaru roboczego.
Aby edytować punkt zerowy, należy go edytować: Narzędzia- Dostosowanie- obszar roboczy - dokument - linijki - początek układu: i tu wpisujesz współrzędne miejsca gdzie chcesz mieć punkt (0, 0).
Dla arkusza A4 to w poziomie 0, w pionie 297.
A później “zapisz ustawienia jako domyślne” i masz na stałe zmienione.
Problem w tym, że dla każdego innego formatu trzeba to zrobić raz jeszcze i ręcznie za każdym razem.

Albo kliknięcie prawym klawisze na styk linijek w lewym górnym rogu, wybierasz “ustawienia linijek” i wpisujesz tak jak powyżej.

image

Dzięki za odpowiedź. Wiem gdzie się ustawia linijki i że można zapisać ustawienie nowe jako domyślne.
Ale o całkowicie inną rzecz pytałem.
Czy można ustawić domyślnie układ współrzędnych aby zaczynał się u góry w lewym rogu. Bo zaczyna się na dole po lewej.
Bo co z tego, że sobie ustawisz domyślnie linijkę pionową na ileś tam milimetrów, skoro to będzie dotyczyć tylko jednego formatu dokumentu.

Wydaje mi się, że inaczej tego nie zmienisz, niż wklepanie z ręki do wybranego formatu obszaru roboczego.