Corel Draw 11 - Problem

Mam takiego problema z corelem mianowicie gdy chce otworzyć jakiś plik przez plik/otwuż to nie moge otworzyć plików typu BMP JPG JPEG itp

Inna sprawa jest z zapisywaniem: Gdy chcę zapisać obrazek to nie moge go zapisać ani jako BMP ani JPG itp tylko jakieś pliki które odczytuje tylko corel :frowning: Byłem u kolegi sprawdzić o co chodzi (on ma Corel Draw9) i mówił że mam urzyć opcji rozmieść/połącz i dopiero zapisać to nie moge urzyć tej opcji bo nie mam podświetlonej ( a podobno powinno sie jej użyc bo inaczej sie nie da zapisać jako JPG) więc jak by mi ktoś mógł powiedzieśco mam zrobić by móc otwierać takie pliki i zapisywać je to prosze o kontakt :D! !!

ponieważ pliki tego typu możesz tylko zaimportować :slight_smile:

UPDATE: plik importuj, lub przeciągnij plik graficzny do okna Corela, lub użyj ikonki importu na pasku narzędzi

nie możesz zapisać, tylko wyeksportować do pożądanego formatu :slight_smile:

UPDATE: zaznacz element, lub grupe elementów przy pomocy narzędzia zaznacz, wybierz polenie eksportuj (analogicznie jak improtuj). Wybierz format do jakiego chcesz to wyeksportować i określ parametry - ale nie powiem jakie, bo nie wiem do czego i co to ma być :slight_smile:

sprobuj moze export/import a nie otworz/zapisz. corel tworzy grafike wektorowa a nie rastrowa wiec moze dlatego nie da sie zapisac bezposrednio jako np jpg. dawno nie uzywalem go ale sprobuj tak jak mowie.

No ale mój kolega może zapisywać jpg i je otwierać bez kożystania z polecenia import / export

(jeśli już nawet nie wpadniecie na pomysł to czy ktoś mógł by mi podać do polecenia exportjaką trzeba wtbrać rozdzielczoćś by plik był w miare mały a ładnie wyglądał na rozdzielczości 1024x768 I gdzie co trzeba pozmieniać :D)

a tu już kolega niech poexperymentuje, sory, ale nie da się zrobić tego telepatycznie nie widząc efektu.

Metoda prób i błędów jest całkiem niezła :slight_smile:

W samym Corelu nie da sie otworzyc bmp/jpg itd… mozna jedynie poprzez import. zapisac tez nie mozna, lecz eksportowac. A ze twoj kolega otwiera to zdaje mi sie ze nie w corelu lecz w Corel Photo-Paint :slight_smile: tam mozna otwierac i zapisywac :slight_smile:

Dobra dzięki!Sam mi powiedział ale ciesze się że ktoś mi odpowiedzial :smiley: Można zamknąć temat