COREL DRAW Graphics Suite X7 PL BOX

Witam,

Poszukuje dla siebie wersji komercyjnej  Corel Draw ( do tej pory korzystałem tylko z GIMP) - chcę również tworzyć grafikę wektorową.

Znalazłem na allegro program: COREL DRAW Graphics Suite X7 PL BOX i opis:
"POLSKA WERSJA JĘZYKOWA
Produkt Używany , wersja BOX z możliwością przenoszenia.
Program w Wersji Komercyjnej"

 

Czy zakup takiej wersji używanej niesie za sobą jakieś zagrożenia i na coś trzeba zwrócić uwagę? Czy jest sens kupować starszą wersję X7? Na najnowsza nie mogę sobie pozwolić, stąd moje pytanie

Taka wersja na pewno jest lepszym rozwiązaniem o ile nie posiadasz firmy.

 

http://www.corel.sklep.pl/product_info.php?cPath=47&products_id=162

… napisałem - potrzebuję wersję komercyjną.

Moim zdaniem - jest sens. Jakoś tak z moich (i nie tylko) obserwacji - wynika że “wersje nieparzyste” z wszystkimi poprawkami są lepsze od wersji “parzystych”.

Musisz natomiast zwrócić uwagę, by sprzedający przekazał ci kopię dowodu zakupu. Inaczej może być lekki problem, kiedy zarejestrujesz program, a gościu “zapomni” go odinstalować. Trzeba też pamiętać, że Corel ma limit aktywacji (bodajże 3 albo 5 rocznie - nie pamiętam dokładnie), ale też nie ma problemu jeśli się go przekroczy - wystarczy wiadomość do Obsługi Klienta - działają dość szybko i sprawnie. Pamiętaj też, że wersja BOX uprawnia cię do korzystania z oprogramowania na dwóch stanowiskach - ale nie w tym samym czasie (czyli np. jedna instalacja na komputerze stacjonarnym, a druga na laptopie).

Jeszcze jest wersja X5 CorelDraw Graphics Suite X5 SE  cena około 340 zł. Wersja X7  to 750 Zł różnica w cenie spora -  jest sens nad ta wersją się zastanawiać?

 

Moim zdaniem - nie. Nie wiem jakiego systemu używasz, ale doskonale pamiętam problemy z CD 5X pod systemami nowszymi od Win 7…

…używam WIN 10

To wybierz X7. Ja po walkach z X6 przy Windows 10 odczułem ulgę po aktualizacji do X7 :wink:

Coś takiego http://allegro.pl/nowy-coreldraw-x7-graphics-suite-pl-box-fvat-firma-i6261937946.htmlczy może polecisz inne źródło?

… ten X7 jest nowy, wcześniej też widziałem używany ale nie ma różnicy w cenie …