Corel Draw GS X3 - nietypowe spolszczenie


(system) #1

Witam

Na początek pragnę powitać całe grono ludzi, użytkowników dobreprogramy.pl :slight_smile:

Mam dylemat więc postanowiłem zarejestrować się na forum, na którym mam nadzieję uzyskam odpowiedź pomimo że nie wiem czy użyłem dobrego działu forum.

Kilka dni temu zakupiłem Corel Draw X3 OEM EN w wersji komercyjnej. Szukałem wnikliwie po sieci spolszczenia i ciekawi mnie jedna kwestia. Czy gdybym pobrał Corela, wersję polską, trial, zainstalował bym go na innym komputerze i przekopiował sam folder z plikami języka polskiego, czy było by to legalne? a drugie pytanie brzmi czy tak się da w ogóle? A może ktoś wie w jaki sposób można "spolszczyć" Corela? skąd pobrać pakiet polonizujący...

Dlaczego nie kupiłem wersji PL? trafiłem dobrą ofertę na wersję EN. Teraz troszeczkę żałuję. Angielski znam w stopniu komunikatywnym :wink: ale wg mnie profesjonalnymi programami lepiej posługiwać się w ojczystym języku.

Mam też problem z instalacją ServisePack'ów do Corela ale to już opiszę w innym dziale forum.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.


(Mirekgw) #2

wystarczy tu poszukać a znajdziesz i dasz sobie radę a jak masz oryginalny klucz to w czym problem sprawdź na polskiej wersji jeśli zarejestruje .

http://www.google.pl/search?client=fire ... j+w+Google


(niezDarek) #3

nie, nie było by to legalne:

ogólnie zgodnie z zapisami w licencji można korzystać z innej wersji językowej:

jeżeli w oprogramowaniu można wybrać wersję językową, z tego co wiem w zwykłym Corel'u x3 ENG takiej opcji nie ma.

(...)a jak masz oryginalny klucz to w czym problem sprawdź na polskiej wersji jeśli zarejestruje .(...)

tylko jest jeden problem, skąd weźmie wersje polską tego programu ?? jak wiem to trial'a zarejestrować na full chyba się nie da...


(system) #4

No i wszystko jasne :wink:. Szczerze to czytałem licencje ale no... "po łebkach" i mój błąd. Dzięki @niezDarek za pomoc.