Corel draw - zamiana kolorow

jestem zupelnie zielona w corelu i mam pytanie= jak zamienic kolor tla z kolorem objektu? np.ziolony kwardacik na czerwonym tle? wiem ze to podstawy ale pewnie dlatego nigdzie nie moge tego znalezc :frowning:

====================

Popraw błędy - na forum piszemy po polsku.

Monczkin.

Kwadrat z paska narzędzi zaznacz stronę wypełnienie czyli wiaderko tam masz

kilka opcji wypełnienia.

potem kwadrat ja w przykładzie przez ciebie podanym rysujesz i wypełniasz jak tło UWAGA LEPIEJ TO ZROBIć Z GOTOWEGO KWADRATU ZASADA JAK PAINT BO jeśli SAMA NARYSUJESZ A gdzieś NIE DORYSUJESZ TO TWOJE TłO SZLAK TRAFIł

WRAZIE CZEGO GG

tylko ze ja podalam przyklad kwardatu, a zamianic kolory musze w bardziej skomlikowanym kasztalcie… nie moge go narysowac tylko mam gotowy. Granatowy, pokrecony bohomaz na bialym tle - a ma byc na odwrot :?

Poprosze o instrukcje krok po kroku, bo zupelnie sie nie znam na tym programie.

Zuz1987 odpal sobie F1 - masz helpa do programu.

Wybacz, ale tutaj to raczej wróżka by się przydała. Jak można pomóc nie wiedząc, co to kształt (nie chodzi o formę, tylko jak to zostało narysowane). kształt kształtowi nie równy…

utwórz prostokąt F6 lub obiekt jaki potrzebujesz,

kliknij na bohomaz, Shift i prostokąt (w takiej kolejności)

C E (żeby wyśrodkował obiekty do siebie)

potem na górze pojawi się ikonka (po najechaniu wysuwa się tekst z opisem) trzeba kliknąć na tą ze Spawaj

Później jeszcze raz na bohomaz i usuń go bo pozostał a jest już niepotrzebny.

Wypełnienie obiektów klikamy lewym przyciskiem myszki na palecie kolorów (po prawej stronie ekranu) a obrys prawym przyciskiem.

Jeśli dopiero się uczysz zacznij od samouczka - krok po kroku poznasz podstawowe czynności.

Pod warunkiem, że jest to obiekt wektorowy a nie rastrowy. Może być też użyty kadr… etc.

Jak widać Zuz1987 chyba porzuciła temat, skoro się w nim nie udziela.